İngiltere'den korkutan açıklama!

İngiltere'den korkutan açıklama!
Suriye için de ABD'nin Irak'a saldırı öncesi yaptığı süreç izleniyor. İngiltere Dışişleri Bakanlığı, "Esad'ın kimyasal silahları olduğuna ilişkin elimizde kanıtlar var" dedi.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı sekreteri William Hague düzenlediği basın toplantısında Suriye'nin kimyasal ve biyolojik silahlar bulundurduğuna ve bunları kullanacağına dair ellerinde kanıt olduğunu söyledi. 'Bu konuda derin endişelerimiz bulunuyor, kanıtlar kaygı verici' diye konuşan Hague, bu kanıtları şimdilik gizlik tuttuklarını belirtti. Suriye'ye askeri müdahalenin de masadan kalkmamış olduğunun altını çizen William Hague, barışçıl yolların sonuna kadar deneneceğini de ekledi.

OBAMA DA UYARMIŞTI!

Barack Obama, nükleer silahların güvenlik altına alınmasıyla ilgili bir sempozyumda yaptığı açıklamada, insani yardımları sağlamaya ve muhalefetle temaslara devam ederek Suriye halkının meşru isteklerini desteklemeyi sürdüreceklerini söylemişti.

TRAJİK BİR HATADA BULUNURSANIZ...

Obama, ayrıca, 'Bugün Esed ve onun komutası altındakilere şunu açıkça belirtmek istiyorum ki, dünyanın gözü üzerinizde. Kimyasal silahların kullanımı tümüyle kabul edilemez. Bu silahları kullanmak gibi bir trajik hatada bulunursanız, bunun neticeleri olacaktır ve sorumlu tutulacaksınız. 21. yüzyılın, 20. yüzyılın en vahim silahlarıyla karartılmasına izin veremeyiz' diye konuşmuştu. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com