İngiltere'den Suriye sınırına asker!

İngiltere'den Suriye sınırına asker!
İngiltere Genelkurmay Başkanı Richards, Suriye sınırına asker gönderebileceklerini açıkladı.

İngiltere ordusunun başındaki isim, Genelkurmay Başkanı General David Richards, insani krizin daha da kötüye gitmesi halinde İngiltere'nin Suriye sınırlarına asker gönderebileceğini söyledi.
 
Cnn Türk’te yer alan habere göre, Richards, Suriye'de iç savaş sürdükçe, askeri müdahale için beklenmedik durum planlarının sürekli olarak gözden geçirildiğini belirtti.
 
Richards, İngiltere'nin Suriye'ye yapacağı herhangi bir askeri müdahalenin kısıtlı olacağını ve yerel halkın desteği şartına bağlı olacağını vurguladı.
 
Generalin bu sözleri Afganistan'da 11 yıldır süren savaştan kendisini çekip çıkarmaya çalışan İngiltere'nin yeni bir savaşa girmeye hazırlandığına dair endişelere neden oldu.
 
General Richards, BBC'ye yaptığı açıklamada İngiltere'nin başlıca endişesinin Suriye iç savaşının Ürdün, Lübnan ve özellikle de NATO müttefiki olan Türkiye'ye taşması olduğunu söyledi.
 
Ancak insani durumun kış aylarında daha da kötüye gitmesi halinde, İngiltere ordusunun üzerinde müdahale baskısının daha da artacağını belirten Richards, yine de böyle "zor bir işe" girmeden önce "çok ihtiyatlı" davranacaklarını söyledi.
 
Richards, "Elbette tüm bunları hesaba katan bir beklenmedik durum planı hazırladık. Bu seçeneklerin sürekli gözden geçirilip, yapılabilir ve güvenilebilir hale getirilmesi benim sorumluluğum. Şu anda önemli olan şey krizi kontrol altına alıp,  Lübnan, Ürdün ve Türkiye'ye sıçramasını önlemek" dedi.
 
Richards sözlerine şöyle devam etti:
 
"Bizim odaklandığımız birinci nokta budur ama aynı zamanda insani krizin kontrol altına alınmasını da bu çerçevede düşünmek zorundayız. O yüzden, farkındalık düzeyimizi çok yüksek tutuyoruz ve bu arada da bir felaket olması halinde buna karşı mücadele edebilmek için hazırlık yapıyoruz." (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com