İnkaya yolunda durmak yok

İnkaya yolunda durmak yok
Simav Kaymakamı Rıza Dalan, İl Özel İdaresi ve Simav Köylere Hizmet Götürme birliği tarafından köylerde yapılan yatırımları inceleme turuna çıktı.

Simav Kaymakamı Rıza Dalan, İl Özel İdaresi ve Simav Köylere Hizmet Götürme birliği tarafından köylerde yapılan yatırımları inceleme turuna çıktı. Dağardı bölgesinde bulunan ve Simav'a bağlı İnkaya köyünün yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen kaymakam Dalan, “İnkaya köy yolu ilçemize bağlı köyler arasında en kötü yola sahiptir. Taşımalı eğitim kapsamında öğrencilerin de bulunduğu bu köyümüzün yolunun yapılması için durum tarafımdan Sayın Kütahya Valimiz Şükrü Kocatepe'ye az edilmiş ayrıca İl Genel Meclisimizin Simavlı üyeleri tarafından İl Genel Meclisine verilen önerge ile konu gündeme taşınmıştır” dedi. Kırsal alanda yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarının ve devletten beklentilerinin gerçekleşmesi noktasında Kütahya Valisi Kocatepe'nin çok duyarlı olduğunu da hatırlatan kaymakam Dalan, “İnkaya yolu gerçekten zor bir güzergah. Heyelanlı bölümleri var. Bunun yanında bir tarafı yamaç, bir tarafı dere yatağı olan sorunlu bir yol. Valimiz Kocatepe'nin desteği ile Pulluca yolundan sonra şimdi burada yol genişletme çalışmaları yapılıyor. Dinamitler patlatılarak yamaçlardaki kayalıklar parçalanmakta. Daha sonra yol düzenlemesi yapılarak stabilize yol haline getirilecek” diye konuştu.
Kış iyice gelmeden, kar yağışı çalışmalara engel olmadan yolun stabilizesinin bitirilmesinin hedeflendiğini belirten kaymakam Dalan, “KÖYDES ile yolu yapılmamış köyümüz kalmayacak” ifadesinde bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com