İnönü Stadı için flaş gelişme!

İnönü Stadı için flaş gelişme!
Beşiktaş Futbol Yatırımları ile dünyanın en büyük spor, moda, medya ve eğlence şirketlerinden IMG ile Doğuş Grubu'nun ortak girişimi olan IMG-Doğuş, stratejik işbirliği anlaşması imzalanmasının ardından gözler yeni projeye çevrildi.

Beşiktaş ile Ekim ayında stratejik ortalık anlaşması imzalayan IMG ile Doğuş Grubu’nun ortak girişimi olan IMG-Doğuş, bu anlaşmayı bir adım daha öteye taşımaya hazırlanıyor.

CNBC-e'ye konuşan Doğuş Grubu CEO'su Hüsnü Akhan, Beşiktaş ile IMG-Doğuş konsorsiyumu arasında yeni İnönü Stadyumu'nu kapsayan 10 yıllık protokolle ilgili son bilgileri verdi.

Akhan, anlaşmanın kısa süre içinde imzalanacağını ve İnönü Stadı'nı Türk Sporu'na kazandıracaklarını söyledi.

Akhan, "Stadın 10 yıllık işletmesi, yönetimi, localardan başlayarak bilet satışı, statta yapılacak etkinliklere kadar bir dizi hizmet kapsamını Beşiktaş Kulübü yönetimine sunduk. Onlar da makul karşıladılar. Şu anda anlaşmayla ilgili olarak son rötüşlar yapılmakta. Umut ediyoruz en kısa zamanda anlaşmayı imzalar. İnönü Stadı'nın yeniden Türk sporuna kazandırılmasında bizim de Doğuş IMG olarak bir katkımız olur." dedi.

PROJE 24 ŞUBAT'TA AÇIKLANACAK

Öte yandan İnönü Stadı'nın inşaatı için alınması gereken izinleri ve yeni stad için maddi kaynak arayışlarını tamamlayan Beşiktaş Yönetimi, 24 Şubat'ta yapılacak olağan mali genel kurulda en ince ayrıntısına kadar projeyi açıklayacak.

Başkan Fikret Orman'ın genel kurul öncesinde yapacağı konuşmada yeni İnönü Stadı'nın inşaatına başlanacağı tarihi, stadın nasıl görüneceğini, kapasitesini ve mali olarak bulunan kaynaklar kongre üyelerine açıklayacak.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman kısa bir süre önce yaptığı açıklamada, "Yeni stadımızın üstü açılır-kapanır olacak. İsmi değişecek. Bir sponsorla anlaşma durumumuz var. TT Arena benzeri bir isme sahip olacak" ifadelerini kullanmıştı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com