İnönü Stadı’nda şok gelişme!

İnönü Stadı’nda şok gelişme!
Koruma Kurulu, İnönü Stadı'ndaki yıkım çalışmalarını tedbiren durdurdu.

3 nolu Anıtlar kurulu başkanı Cafer Bozkurt, basında çıkan “Kurul’un İnönü’de yıkımı durdurduğu” yönünde haberlerin ardından medyakartali.com’a açıklamalarda bulundu.

Bozkurt, yaptığı açıklamada;

“Beşiktaş şu ana kadar her şeyi legal yaptı. Küçük aksaklıklar olabilir. Bunu da küçük bir kaza olarak görelim. Beşiktaş’ın stadını da projesini de beğendik, bu sebeple onayladık. Yarın sabah saatlerinde yerinde stadı görüp, gezeceğiz ve kurulu toplayacağız. Beşiktaş oraya stadını yapacaktır. Çok endişe edecek bir şey yok. Normal prosedürler de yürümeli. Yarın İnönü’yü inceledikten ve kurul toplantısı yaptıktan sonra kamuoyu ile paylaşırız” şeklinde konuştu.

FİKRET ORMAN AÇIKLIK GETİRDİ

Yeni İnönü Stadı ile ilgili medyada çıkan haberler sonrası Beşiktaş Jimnastik Kulübü başkanı Fikret Orman Sporx.com’a açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş yönetiminin stat hamlesinin bazı kesimleri rahatsız ettiğini ve planlı bir şekilde bu işin önünü tıkama çabaları olduğuna değinen Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman “Stadla ilgili bu yalan ve iftira kampanyaları baştan beri var. Yeni değil. Böyle olacağını da zaten tahmin ediyorduk. Şimdi birileri vay efendim tarihi eser çıktı diye suç duyurularında bulunuyor. Ayıp günah. Tarihi eser toprağın altında çıkar tribünlerden tarihi eser mi çıkar? Daha tribünler yıkılıyor zemine gelinmemiş, daha toprağın üstündeyiz. Toprağın altına girilmemiş. Vay efendim tarihi esere rastlandı. Hani? Yok. Bu olay iki gündür değil üç dört gün öncesinde gündeme getirildi. İlk gündeme getirildiği gün daha eski açık tribünün orta katı bloğu yıkılıyordu. 2004 yılında inşaası yapılan o tribünlerin içinden tarihi eser nasıl çıkar?” tepkisini gösterdi.

“DURDURULDU İDDİASI YALAN”

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, stadın yıkım işleminin durdurulduğu yönündeki iddayla ilgili de “Böyle bir şey söz konusu değil. Bu çalışmayı biz durdukduk bir gün önce. O da konserden dolayı sahne çalışmaları var. Etraf toz duman olmasın diye. Bu medyada çıkan iddialarla ilgili de 3 No’lu Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu bize bir yazı gönderdi biz de gelin bakın dedik. Yarın gelecekler ” dedi.

“İNÖNÜ İSMİ DE KALABİLİR”

Başkan Fikret Orman Beşiktaş’ın yeni stadının ön isminin Vadofone Arena olmlasının yüksek ihtimal olduğunu belirterek, “Bu önümüzdeki hafta kesinleşecek. Tarihi bir anlaşma olacak. Ama burada da yanlış bir aksettirme olmuş ben staddan İnönü isminin çıkartılacağını kaldırılacağını filan söylemedim. Bakarsınız yeni stadın ismi Vadafone Arena İnönü Stadı olabilir ama baştan beri stadın ön isminin bir sponsor ismi olacağını söylemiştim” açıklamasını yaptı.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com