İnşallah herkese "Pardon" derler

İnşallah herkese "Pardon" derler
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafında görülen Ergenekon Davası’nda Bora Ballı, Hayretttin Ertekin ve Muzaffer Şenocak 3. Yargı Paketi kapsamında tahliyesi gerçekleşti.
Sanıklar tutuklu bulunduğu Silivri Kapalı Cezaevi’nden birer birer ayrıldı. Ballı askerliğini yapmadığı gerekçesiyle jandarma tarafından gerekli işlemleri için askerlik şubesine götürüldü. Muzaffer Şenocak, cezaevi önünde yakınları tarafından karşılandı. Gazetecilere kısa bir açıklama yapan Şenocak, 5 yıl 39 gündür tutuklu bulunduğunu, terör örgütü üyesi olmadığını söyledi. Cezaevinde çıkan Hayrettin Ertekin’i ise yakınlar ile tezahüratları ile karşıladı. Ertekin cezaevin çıkışnda kısa bir açıklama yaparak şunları kaydetti:
 
“Adalet er geç tecelli ediyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin hakimlerinin olduğunu biliyoruz. Yasalar ve kanunlar var. İçerideki arkadaşlarımıada elbet bu yasa ve kanunlar uygulanacaktır. Her ne kadar eziyet ve cefa çeksem de Türkiye’nin adalet ve kanunlarına inanıyordum ve hala da inanıyorum. Türkiye’de hakimler, savcılar var. Bunlar içerideki bütün arkadaşlarımı en kısa sürede tahliye etmelerini bekliyorum. Çünkü böyle bir örgüt yok. 5 yıl oldu ve dün bana pardon dediler. İnşallah herkese pardon derler.” (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com