"İnşallah ölü sayısı doğrudur"

"İnşallah ölü sayısı doğrudur"
Tekin'den Bülent Arınç'ın ağlamalarına yeni benzetme.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 18 Mayıs'ta partisinin Aydın'da düzenleyeceği Demokrasi ve Özgürlük Mitingi'nin hazırlığı için Aydın'dan Denizli'ye geçti.

Gürsel Tekin'i, CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ile çok sayıda partili karşıladı.

Tekin, partililerle toplantı yaptı, herkesi 18 Mayıs'ta Aydın'da düzenlenecek olan mitinge davet etti. Tekin, CHP'ye oy veren vermeyen, demokrasi ve barış yanlısı olan her yurttaşın mitinge davetli olduğunu söyledi.

"İNŞALLAH ÖLÜ SAYISI DOĞRUDUR"

Tekin, Reyhanlı'daki kanlı saldırı konusuna değinerek, Türkiye'de otoriter bir döneme girildiğini belirtti.

Tekin, "Neredeyse her şeye bir kişinin karar verdiği ülke haline geliyoruz. Parlamentonun ne karar vereceğine, yargı mensuplarının nasıl karar vereceğine, nereye cami yapılacağına, kimin ne içeceğine Başbakan karar veriyor. Padişahım çok yaşa. Başbakan Erdoğan, insanları aptal yerine koyan açıklamalar yapıyor. Taksim Meydanı'ndaki bir çukuru korumak için onlarca MOBESE takanlar, Reyhanlı'da, savaşın olduğu bölgede, en kritik bölgede bu sistemi kurmuyor. Reyhanlı'nın, Taksim'deki çukur kadar değeri yok mu? Siz basını susturabilir, televizyonları karartabilirsiniz, ama unutmayın bu ülkenin sahipleri var, CHP var. İstihbarat örgütlerinin cirit attığı yere MOBESE koymuyorsunuz, Taksim'de üç işçi eylem yapacak diye MOBESE sayısını arttırıyorsunuz" diye konuştu.

Türkiye'nin çok kritik bir süreçten geçtiğini ifade eden Tekin, Reyhanlı'da ölü sayısının 51 olduğunun açıklandığını, ancak yabancı basına göre ölü sayısının 100-150 arasında değiştiğini öne sürdü. Tekin, "İnşallah hükümetin verdiği ölü sayısı doğrudur. Ölü sayısının çok yüksek olduğu iddiaları var. Ayrıca, MİT'in 23 Nisan'da Suriyede'ki muhalif kanadın kontrolünde olan Rakka kentinden Reyhanlı'ya getirilecek olan bombaların patlatılacağına dair rapor verdiği iddiaları var. Ona buna taşeronluk yaparak ülkenin evlatlarını kaybetmek istemiyoruz. Başbakan çamura batmış, çırpınıp duruyor. Esad ile husumetin ne? Suriye'den ne istiyorsun? 1 Mart tezkeresinin intikamını alıyorsan biz buna izin vermeyeceğiz. Tek adamlığı bırakacaksın" dedi.

"AĞLAYAN DUVAR NEDEN AĞLAMIYOR"

Körfez krizinin çıktığı dönemde bir tek müslümanın bile burnu kanamadan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, binlerce kişiyle İstanbul'u inim inim inletip, "Müslümanlar ölüyor" diye haykırdığını söyleyen Tekin, "Şimdi ne oldu size? Ağlayan duvar Bülent Arınç neden ağlamıyor? Suriye'de ölenler Müslüman çocukları değil mi? Irak'ta ölenler Müslüman değiller miydi? Bunların elleri kirli" diye konuştu.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com