İnsan sağlığı bu kadar ucuz mu?

İnsan sağlığı bu kadar ucuz mu?
AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA İÇA'YI GÖREVE ÇAĞIRAN VATANDAŞLAR, ÇÖPLÜĞÜN TOKİ BÖLGESİNDEN DERHAL KALDIRILMASINI İSTEDİLER

AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA İÇA'YI GÖREVE ÇAĞIRAN VATANDAŞLAR, ÇÖPLÜĞÜN TOKİ BÖLGESİNDEN DERHAL KALDIRILMASINI İSTEDİLER

Kütahya'da TOKİ sakinlerinin çöplük problemine yıllardır bir türlü çözüm bulunamaması, 'İnsan sağlığı bu kadar ucuz mu?' sualine neden oluyor.
AK Partili Belediye Başkanı Mustafa İça ve Temizlik İşleri Müdürü Nihat Helvacı'ya bir türlü seslerini duyuramadıklarını belirten TOKİ sekinleri, 'Evlerimize taşınalı 3 yıl oldu. 3 yıldır sabırla çöpün kaldırılmasını bekliyoruz. Çöplük sağlığımızı thdik ediyor. İnsan sağlığı bu kadar ucuz mu? Yetkililer bu probleme niçin bir çözüm üretmiyor' şeklinde konuştular.
Çöplüğün kaldırılarak alanın güzel bir görünüme kavuşmasını beklediklerini ifade eden TOKİ sakinleri, 'Eski çöplük kapatıldı. 'Artık burası güzelleşecek, pis kokulardan kurtulacağız, köpek ordusu buralardan uzaklaşacak, burası gece gündüz daha güvenli olacak' derken bir de baktık eski çöplük yerine yol güzergahına yeni çöplük inşa edildi. Böyle imara açılan bir yerde bu çöplük olur mu?. Yol güzergahında yer alan bu çöplük değil gece yaya olarak şehre inmeyi ya da gelmeyi gündüz bile güvenli değil. Çünkü yol kenarında onlarca köpek ordusu var. Kimse cesaret edipte o yoldan yaya gidemiyor. Zaten yol güzergahı ışıklandırması da yok. Biz TOKİ sakinlerinin sesini kim duyacak. Belediyeye kaç defa bu durumu aktardık ama bir cevap alamadık. Biz şimdi Belediye Başkanımıza soruyoruz. TOKİ sakinleri bu çöpten, bu çöpün kokusundan ve çöpten beslenen köpek sürülerinden ne zaman kurtulacağız? Ne zaman yol güzergahı ışıklandırması yapılacak?.
Eviniz burada olsa, aracınız, taksi paranız yoksa bu güzergahtan gece 23.30'dan sonra geç kalırsanız TOKİ'ye çöpün sürü köpeklerinden nasıl geçip evinize varacaksınız?. Lütfen bu sorunları artık çözün? Bizde şehirde medeniyet içinde yaşamak istiyoruz?' dediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com