İnsan ve "Hayal Gücü"

İnsan ve "Hayal Gücü"
Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkısıyla, NLP ve Kişisel Gelişim uzmanı Oğuz Saygın Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı'nda "Hayal Gücü"nün geliştirilmesi ve kullanılması ile ilgili konferans verdi.

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkısıyla, NLP ve Kişisel Gelişim uzmanı Oğuz Saygın Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı'nda 'Hayal Gücü'nün geliştirilmesi ve kullanılması ile ilgili konferans verdi.
NLP ve Kişisel Gelişim Uzmanı Oğuz Saygın kendine has üslubuyla konferans salonunu dolduran katılımcılara kişisel gelişim ve hayal gücü konulu konferans verdi.
Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı'nda gerçekleştirilen konferansa çok sayıda kişinin katıldığı gözlemlendi. Kütahya Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya'nın'da katıldığı konferansta Saygın, insanın hayal gücünün sınırsız olduğunu vurgulyarak, insanların hayal kurmasının önemine değindi. Konferansını sinevizyon gösterisi ile güçlendiren Saygın, sık sık kendi hayatı ile ilgilide katılımcılara örnekler verdi.
Programda Oğuz Saygın kişisel gelişimi hedef belirleme, içsel programlama, duyusal farkındalık, model alma, karar alma, ısrar etme ve esnek olma olmak üzere 7 basamakta özetleyerek, başarıya giden öğrenciyi koluna girmek yerine yürüdüğü yolda tutmanın daha doğru bir davranış biçimi olacağını vurguladı. Katılımcılarla birebir yaptığı eğlenceli uygulamalarla düşünmeyi, sorgulamayı başardıklarında kalıcı öğrenmenin nasıl gerçekleşebileceğini göstererek, insanların hayal kurmalarını ve hayal güçleri ile çok şey başaracaklarını ifade etti.
Yapılan araştırmalara göre, iletişimde en çok beden dilinin etkili olduğunu dile getiren Saygın, hayal gücününde ön plana çıkarılması gerektiğini belirtti. Seçilen kelimeler ve bu kelimeleri söyleyiş tonunun önemli olduğuna değindi.
Çalışma ortamında verimliliğin artırılması ve beden dilinin doğru kullanılmasına değinen Oğuz Saygın, kişiler arasındaki iletişimin sağlıklı yapılabilmesi için en önemli faktörün beden dilini doğru kullanmak olduğunu da belirterek, 'İş hayatında olan herkes basit gibi gözüken işlerde dahi planlama yapması gerekmektedir. Kolay gibi görünen işler için planlama yapılmadığı zaman daha sonra sıkıntılar yaşanacaktır' dedi.
Konferansa katılanların pür dikkat dinlediği Saygın'nın konferansı yaklaşık 2 saat sürdü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com