“İnsanları şekillendiren öğretmenlerdir”

“İnsanları şekillendiren öğretmenlerdir”
Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, insanın şekil almasında en önemli unsurlardan birinin, ruh ve gönül mimarları olan öğretmenler olduğunu bildirdi.

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, insanın şekil almasında en önemli unsurlardan birinin, ruh ve gönül mimarları olan öğretmenler olduğunu bildirdi.
Nazlı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, geleceğin Türkiye'sini öğretmenlerin süzgecinden geçiren metanetli yürekler, güçlü omuzlar, kuvvetli beyinlerin inşa edeceğini belirtti.
Dünyanın en kutsal ve eski mesleklerinden olan öğretmenliğin, her zaman bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip olduğunu, öğretmenlerin dün olduğu gibi bugün de değişim, gelişim, yenilenme ve daha ileri hedeflere yürümenin anahtarı durumunda bulunduğunu ifade eden Nazlı, şunları kaydetti:
''İnsanın şekil almasında en önemli unsurlardan biri, ruh ve gönül mimarlarımız olan öğretmenlerimizdir. Kişisel gelişim kitaplarında, 'Eğer alışkanlıklarınızı sürdürür ve değişmekten korkarsanız, bugün sahip olduğumuz şeylere sahip olmaya devam edersiniz' denilmektedir. Oysa gelişen dünya ve gelişen Türkiye bizlerden toplumsal ve küresel ihtiyaçlara cevap verebilecek bir eğitim anlayışını etkin kılmayı bekliyor. Bu kapsamda Kütahya'daki okulların kalitesini artırıp modern binalarda yeni eğitim ortamı sağlamak, İl Özel İdaresi bütçemizden en büyük payı eğitime ayırıp okullarımızı bilgi ve teknoloji çağının gereklerine uygun şekilde donatmak, bizleri daha güzel bir geleceğe ulaştıracak gençlerimize ve o gençleri yetiştirecek öğretmenlerimize her türlü imkanı sağlamanın gayreti içerisindeyiz. Bu duygularla geçip gittikleri yerleri yağmur yüklü bulutlar gibi yeşerten öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi saygıyla anıyorum.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com