"İnsanlık dışı muameleye..."

"İnsanlık dışı muameleye..."
Galatasaray Kulübü resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı.

Galatasaray Medical Park ile Fenerbahçe arasında oynanan Kadınlar Avrupa Ligi mücadelesinde yaşanan olaylarların ardından sarı-kırmızılı kulüpten bir açıklama geldi. Galatasaray'ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada güvenlik güçleri tarafından taraftarlara yönelik maçtan önce, maç sırasında ve maçtan sonra yapılan muamelenin hiçbir mazerete sığdırılamaz ve asla kabul edilemez olduğu belirtildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

"Dün akşam Galatasaray Medical Park – Fenerbahçe Bayan Basketbol takımları arasında oynanan maçtan önce, maç sırasında ve maçtan sonra taraftarımıza güvenlik güçleri tarafından yapılan muamele hiçbir mazerete sığdırılamaz ve asla kabul edilemez.

Maç öncesinde bilet sırasındayken özel güvenlik görevlisi ile münakaşa eden bir taraftarımıza, tehdit veya hayati bir tehlike yokken, bir emniyet görevlisi tarafından silah çekilmiş, taraftarımızın kafasına silah kabzası ile vurularak kafasının yarılmasına sebep olunmuştur.

Maça girerken taraftarımız tepeden tırnağa aranmış olmasına rağmen geç gelen ve kapıyı kırarak giren diğer takım seyircisinin üzeri aranmamış ve bunun sonucu olarak maç sırasında gerek taraftarımızın üzerine gerekse sahaya onlarca yanıcı ve patlayıcı madde atılmış, onlarca taraftarımız yaralanarak hastaneye kaldırılmıştır.

Patlayıcıları ve yanıcı maddeleri atan grubun belli olmasına rağmen güvenlik güçleri yöneticilerimizin ısrarla uyarmalarına rağmen “şimdi alırsak olay çıkar” bahanesiyle bu kişileri engellemekten imtina etmiştir.

Son olarak maçın bitmesine az bir süre kala rakip takım taraftarı arasından taraftarımızın üzerine güçlü bir ses bombası atılmış ve çıkan panikte kol ve bacağı kırılanlar olmuştur. İhmal ve vurdumduymazlık bununla da kalmamış güvenlik güçlerini göreve ve yardıma çağıran taraftarımız coplanmış ve göz yaşartıcı gaza muhatap olmuştur.

Hiçbir olay çıkarmamış, sahaya ve rakip takım taraftarına en ufak bir fiziki müdahalede bulunmamış ve kendisine karşı yapılan tahrike/yaralayıcı müdahalelere rağmen vakarını korumuş olan taraftarımızı korumakla görevli olan emniyet güçlerinin bu tutumu kulübümüzce kesinlikle kabul edilemez.

Güvenlik güçleri bu konuda açıklama yapmak ve bunun bir daha tekrarlanmayacağının garantisini kulübümüze ve kamuoyuna vermek zorundadır.

Görevini yapmaktan imtina eden kişilerle ilgili olarak gerek sayın Valilik ve gerekse Sayın Emniyet Genel Müdürlüğü nezdinde girişimlerimiz başlamıştır.

Bu vesileyle yaralanan ve insanlık dışı muameleye muhatap olan tüm taraftarlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir, konunun takipçisi olacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla

Galatasaray Spor Kulübü "

(EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com