Instagram davalık oldu

Instagram davalık oldu
Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, kullanıcılarına ait fotoğrafları reklam şirketlerine satacağına yönelik iddiaların sosyal medyada büyük tepki uyandırmasının ardından, ABD'de davalık oldu.

Dünyanın en büyük sosyal medya ağı Facebook tarafından Nisan ayında 1 milyar dolara satın alınan ve kısa bir süre önce hizmet kullanım şartlarında değişikliğe giden Instagram, yapılan değişiklikler kapsamında kullanıcılara ait fotoğrafları satacağına yönelik iddiaların ortaya atılması üzerine çok büyük tepki almıştı.
 
Mobil uygulama olarak hayata geçtikten sonra, Kasım ayı başında web sayfasını da açan Instagram’ın CEO’su Kevin Systrom, iddiaları reddederek fotoğraf satmayacaklarını belirtmişti. Buna rağmen ABD ’nin San Francisco kentinde mahkemeye başvuran bir Instagram kullanıcısı, şirkete yönelik grup davası açtı.
 
Reuters ’ın verdiği bilgiye göre, Lucy Funes adlı Instagram kullanıcısı, hizmet kullanım şartlarının ihlal edildiğini ve kendisi ile çevresindeki diğer kullanıcıların bundan olumsuz etkilendiğini öne sürerek mahkemeye başvurdu. Reuters, Instagram’ın ilk kez kullanım şartlarında yaptığı değişiklik nedeniyle dava edildiğine dikkat çekti.
 
ŞARTLAR DEĞİŞTİ ORTALIK KARIŞTI
 
CNN, Facebook’la bağlantıya geçen teknoloji bloğu Mashable’ın, California eyaletinde açılan dava hakkında henüz yorum alamadığını belirtti.
 
Instagram, geçtiğimiz hafta içi yaptığı duyuruyla hizmet kullanım şartlarının değiştiğini belirtti. Teknoloji dünyasına düşen haberlerde, popüler fotoğraf paylaşım uygulamasının gelir elde etmek için kullanıcılarından izin almadan fotoğraf satacağı öne sürüldü. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com