İnternet Andıcı Davası'nda 54. duruşma

İnternet Andıcı Davası'nda 54. duruşma
Duruşmada, tutuksuz yargılanan sanıklardan Emekli Deniz Yüzbaşı Hasan Ataman Yıldırım savunmasını yaptı.

Hükümet aleyhinde kara propaganda yapmak amacıyla, Genelkurmay bünyesinde kurulduğu belirtilen internet sitelerine ilişkin açılan İnternet Andıcı Davası'na Silivri'de devam edildi.

Silivri görülen davanın 54'üncü duruşmasında, İkinci Ergenekon Davası'ndan tutuklu yargılanan bu davanın tutuksuz sanığı Emekli Deniz Yüzbaşı Hasan Ataman Yıldırım savunmasını yaptı.

Yıldırım'ın, Genelkurmay Bilgi Destek Dairesi'nce darbeye zemin hazırlama amacıyla işletildiği öne sürülen 42 sitesinden 31'inde kullanıcı olarak gösterilen "hayhaytr@yahoo.com" adresinin sahibi olduğu iddia edilmişti.

Yıldırım'ın, söz konusu sitelere kendi şirketi üzerinden teknik destek sağladığı ileri sürülmüştü.

Peki dava konusu sitelerde ne vardı ?

Genelkurmay Başkanlığı bünyesinde hazırlandığı iddia edilen psikolojik harekat siteleri, demokrasiye ve insan haklarına saygılı herkesi rencide edecek türden unsurlar içeriyordu.

Sitelerin irtica korkusunu topluma yaymak adına sanal tehditler oluşturmayı ve 28 Şubat benzeri bir ortam tesis etmeyi amaçladığı öne sürülüyor.

Kara propaganda sitelerinden "irtica.org ve "irtica.net"te Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı olmaması için büyük çaba harcandığı biliniyor.

Bu sitede "tehditler" başlığı arasında Ak Parti adı ön sırada yer alıyor, Başbakan Erdoğan'dan "şeriatçı" diye bahsediliyordu.

Abdullah Gül'ün Çankaya'da, Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlıkta olduğuna dikkat çekilen bir başka yazıda "İrtica heryerde" ifadesi kullanılıyor.

Ak Parti'nin kapatılması davasında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca delil olarak kullanılan başlıkları da içeren siteler İlker Başbuğ iddianameyle yeniden gündeme geldi.

İddianamade Genelkurmay bünyesinde kurulduğu belirtilen sitelerde yer alan bazı asılsız haberlerin kapatma davasına delil olarak kullanıldığı öne sürüldü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com