İnternet üzerinden toplanan parayla bağımsız aday oldu

İnternet üzerinden toplanan parayla bağımsız aday oldu
İnternette tıklanma rekorları kıran Ahmet Yılmaz isimli 'Tekelci Ahmet Abi' Eskişehir'den bağımsız milletvekili adayı oldu. Adaylık için gerekli parayı, talep üzerine internet üzerinden hayranlarından toplayan Tekelci Ahmet, milletvekili seçilerek, gar

İnternette tıklanma rekorları kıran Ahmet Yılmaz isimli 'Tekelci Ahmet Abi' Eskişehir'den bağımsız milletvekili adayı oldu. Adaylık için gerekli parayı, talep üzerine internet üzerinden hayranlarından toplayan Tekelci Ahmet, milletvekili seçilerek, garibanların sesi olmak istediğini söyledi.


Eskişehir'in Odunpazarı ilçesi Alanönü mahallesinde, 23 Nisan 2010 günü gece saat 23.00 sıralarında meydana gelen olayda, oto kiralama dükkânı sahibi Ahmet Yılmaz (36), dükkanının yanındaki tekel bayiine içki değiştirmek için gelen sarhoş müşterilerin kavga çıkarması üzerine komşusuna yardıma giderken bıçakla yaralandı. Yarasını aldırmayan Yılmaz, kavga çıkaran müşterilere içki şişeleri fırlatarak onları kaçırmayı başardı. Yılmaz'ın güvenlik kameralarının kayıtlarına yansıyan mücadelesi internet sitesinde yayınlanmış ve tüm Türkiye'de yankı uyandırarak bir anda kahraman ilan edilmişti. 'Tekelci Ahmet' lakabıyla bir anda ünü Türkiye sınırlarını da aşan Yılmaz'ın bu davranışı, internet üzerinden yayın yapan 'İnci sözlük' grubu tarafından milletvekili adaylığı ile ödüllendirildi.
Yılmaz, İnci sözlük grubunun başlattığı kampanya üzerine Eskişehir'den bağımsız milletvekili adayı oldu. Yılmaz'ın adaylık için gereken parası da İnci sözlük grubu üyeleri tarafından toplandı. İnci sözlük grubunun internet üzerinden Türkiye genelinde başlattığı kampanya çerçevesinde 7 bin 734 lira para toplandı. Grup, toplanan bu parayı Yılmaz'a verdi. Yılmaz'dan kendilerinin sesi, kulağı olmasını isteyen grup, Yılmaz'dan bağımsız milletvekili adayı olmasını talep etti.
Bunun üzerine Yılmaz, Eskişehir'den bağımsız milletvekili adayı oldu. Yılmaz, toplanan paranın bir kısmını da seçim kampanyası sırasında kullanacak.
Bağımsız milletvekili teklifini alınca önce çok şaşırdığını, ardından kabul ettiğini belirten Yılmaz, 'İnci Sözlük grubu üyesi öğrenciler parayı toplayarak bana getirdiler. Öğrenciler, halkın sesi olmamı istediler. Ben de onları kırmayarak Yüksek Seçim Kurulu'na adaylığımı bildirdim ve aday oldum.' diye konuştu. Seçim çalışmalarına başladığını belirten Yılmaz, 'Tek düşüncem, beni tüm Türkiye'de destekleyen öğrencilerin, halkın ve Eskişehir'in sesi olmak istiyorum.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com