İnternet yasağı ve yolsuzluklara karşı direniş geri döndü

İnternet yasağı ve yolsuzluklara karşı direniş geri döndü
İnternet yasasına karşı eylem yapmak için sosyal medya üzerinden toplanıp protesto yürüyüşü yapmak isteyen eylemcilere polis göstericilere sert müdahalede bulundu.

Hükümetin çıkan ses kayıtlarından sonra internete kısa sürede müdahale etmek için hazırladığı internet yasasını protesto eden gruplar ile polis, İstiklal Caddesi’nde karşı karşıya geldi.

Sosyal medya üzerinde yapılan çağrıyla birlikte saat 19.00’da Galatasaray Meydanı'nda toplanan ve Taksim'e yürüyen eylemcilerin önünü çevik kuvvet ekipleri kesti. Gruptan havai fişek atılması üzerine eylemcilere TOMA ile müdahale edildi.

Çok sayıda polis çağrının yapıldığı Taksim Meydanı’nı çevirdi, Gezi Parkı da vatandaşlara kapatıldı. Sosyal medya üzerinden yapılan çağrıyla İstiklal Caddesi’nde toplanan grup, yeni internet yasasını protesto etmek istedi. Grup, “Her yer Taksim, her yer direniş”, “Her yer rüşvet, her yer yolsuzluk”, “Hırsız Tayyip”, “Hükümet İstifa”, “İsyan, Devrim, Özgürlük” şeklinde slogan atarken, Gezi Parkı ve Taksim Meydanı çevresi polis tarafından kapatıldı.

İstiklal Caddesi’nde grubun önünü kesen polis, TOMA ve biber gazıyla müdahale etti. Çatışmalar ara sokaklarda sürerken, eylemcilerin bir TOMA’nın üzerine polisin attığı biber gazı kapsülüyle başından vurulan ve 237 gündür yoğun bakımda olan Berkin Elvan’ın adını yazdığı görüldü. Polis ile göstericiler arasındaki gerginlik gece geç saatlere kadar sürdü. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com