İnternete Düşen Şok Ses Kaydı!

İnternete Düşen Şok Ses Kaydı!
Habervaktim'den HSYK üyelerine ait skandal bir ses kaydı iddiası..

HSYK üyesi Ali Suat Ertosun ve Yargıtay 8. Ceza dairesi üyesi Hamdi Yaver Aktan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtları dailymation'da yayınlandı.

Ses kayıtlarında HSYK üyesi Ali Suat Ertosun özel yetkili savcılar için "militan" tanımlaması yaparken, hakim ve savcı atamaları konusunda aldıkları kararlarda YARSAV'ın katkısının büyük olduğunu söylüyor. Hamdi Yaver Aktan ise ike öğretim üyesine övgüler düzerken, askerlerin de çok sevdiğini ifade ediyor.

HSYK üyesi Ali Suat Ertosun, çeşitli adliyelere, Yargıtay ve Danıştay Daireleri'ne yaptığı propaganda ziyaretleri sırasında Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemeleri ve özellikle Ergenekon ve benzeri davalarda görev yapan hakim ve savcılar hakkında konuşuyor

YARSAV Yönetim Kurulu Üyeleri ile HSYK üyesi Ali Suat Ertosun toplantı halinde, itiraflar başlıyor..

HSYK Üyesi : Ali Suat Ertosun

YARSAV Başkanı : Emine Ülker Tarhan

YARSAV Yönetim Kurulu Üyesi :Fetih Sayın

Ali Suat Ertosun : Şimdi arkadaşlar, geçen sene bizden Ömer Bey ile biz, bu konuları konuştuk. (YARSAV eski başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu) Yani, yargıda yapabileceğimiz konular nelerse, bizlere bunları getirebilirsiniz. Geçen sene mesela biz 6-7 tane karar aldık. O kararlarda Ömer Bey'in ve YARSAV'ın çok büyük katkıları var. Bizim en büyük eksikliğimiz, bunu söyleyeyim, bir altyapının olmaması. Bize eeee böyle araştırma geliştirme konularında bilgi verecek bir desteğin olmaması. Biz ayrılmadan buradan, bunları gerçekleştirebiliriz. (Hakim ve savcılar hakkında fişleme yapacak, el altından araştırma yapacak, ispiyon edecek bir altyapı)

Emine Ülker Tarhan: Fiilen değil mi efendim.

Ali Suat Ertosun: Fiilen de olsa bunları gerçekleştirmemiz lazım. Ama bir yerden başlamak lazım. Yani bu o açıdan bizden talepleriniz olursa. Geçen sene Ömer Bey güzel bir dosya hazırlamış, getirmişti.

Fetih Sayın (YARSAV Yönetim Kurulu Üyesi): Benim yakınen haberim var efendim, onu.

Ali Suat Ertosun: Onların bazıları oldu. Yani, benim şimdi kafamda bazı şeyler var. Yani, Akademide (Türkiye Adalet Akademisi) behamahal etkili olmak lazım. (Habervaktim)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com