İnternete Düşen Şok Ses Kaydı!

İnternete Düşen Şok Ses Kaydı!
İnternete düşen son ses kaydında bir korgeneral dönemin TÜSİAD başkanına ağır küfürler ediyor.

Video paylaşım sitesi dailymotion.com'a yeni bir ses kaydı düştü. Söz konusu ses kaydında Korgeneral Y.C olduğu iddia edilen kişi Arzuhan Doğan Yalçındağ'a ağır küfürler ediyor.

ARZUHAN DOĞAN YALÇINDAĞ'A KÜFÜR

Dailymotion.com adlı video paylaşım sitesinde yayına konulan ses kaydında Korgeneral Y.C. olduğu iddia edilen kişi "TÜSİAD'ın başındaki o... karı, benim ağzımla konuşacaksın, AKP'nin ağzıyla değil. Ne istiyorsan sana vereceğim lan... 28 Şubat'ta böyle konuşturmadık mı?" diyor.

İŞTE SES KAYDININ TAM DÖKÜMÜ

Korg. Yaşar Cihansız: "TÜSİAD'ın başındaki o... karı!!. Benim ağzımla konuşacaksın, AKP ağzıyla değil. Ne istiyorsan sana vereceğim lann. 28 Şubat'ta böyle konuşmadık mı?"

İlker Başbuğ'a TSK'yi yalnızlıktan kurtarın, kimse yüzümüze bakmıyor dedim.

Ben bunu Başbuğ'a söyledim. Ne dedim O'na biliyor musun? Komutanım, ne olur dedim ya. Siz Türk Silahlı Kuvvetleri'ni yalnızlıktan kurtarın. TSK bu devletin kuruluşundan beri bu sistemin omurgası meydana getiriyor. TSK'ye bugüne kadar olmadan, sorulmadan hiçbir iş yapılmıyordu. Şimdi kimse sormuyor. Dönüp bakmıyor. Üstüne üstelik siz de dönüp bakmıyorsunuz kimseye.

Hilmi Özkök yüzünden artık TSK'ye sormadan iş yapıyorlar.

Şimdi Hilmi Özkök ne dedi? Bu bizim işimiz mi kardeşim dedi? Öteki sana soranlar baktı ki bu senin işin değil diye birileri bir şey söylüyor. Bir dahakine sormuyor daha. Sormuyor yani. Soruyor diyenin anlını karışlarım. Soruyor diyenin alnı karışlarım. Tamam mı?

Eskiden TSK bir şey söylediği zaman, YÖK'ü, yargısı, TUSİAD'ı yanında bulurdu.

Eskiden silahlı kuvvetler bir şey söylediği zaman YÖK'ü yanındaydı, yargısı yanındaydı, TÜSİAD'ı yanındaydı mesela yani. Veya onların bir şey söylediği zaman bizim komutanlarımız çıkıp onları destekliyordu.

Gazeteler bilmem ne kapımızda dolaşıyordu. Gazeteciler kapımızda. Kapımızda dolaşıyordu. Bir tane bize haber verin biz de yazalım diye. Tamam mı? Biz o günlerden geliyoruz. Şimdi var ya bir tane kapının dışında adam yok.

AKP ile belli mecrada konuşup fikrimizi anlatalım ki adam irkilsin biraz.

Ben dedim ki komutanım gidip konuşacağımız adam AKP olsa dedim gidip konuşmamız lazım dedim. Bak o olsa bile diyorum. En azından adam ne düşünüyor ya. Veya kendi fikrimi belli bir mecrada belli bir zeminde ona aktarmış olurum yani.

Adam biraz irkilsin vay bu adamın kafasında böyle bir şey var mesela irkilmesinde yaa bak bunlarda birazcık doğru şeyler söylüyor diye etkilensin yani.

Her şeye rağmen kritik yerlerde hala adamlarımız var. İstediğimiz zaman bize bilgi de verirler destek de verirler. Yeter ki 28 şubat'taki gibi sistemi işletelim.

Her şeye rağmen her şeye rağmen bu ülkede bu devletin ciddi kurumlarında hala ve hala bizim inandığımız değerlere inanan birinci adam olmasa bile ikinci, üçüncü, beşinci onuncu pozisyonda istediğimiz zaman bize elini verecek, isteğimiz zaman bize bazıları bazı bilgileri aktaracak insanların var olduğuna ben canı gönülden inanıyorum. Yeter ki bu sistem çalıştırılsın. Yeter ki o insanlar sağında solunda silahlı kuvvetlerin varlığını hissetsin yani. Tamam mı başka bir şey değil ya. Silahlı kuvvetler tek şey yapması gerekiyor şu ortamda veya yapılacak tek şey var o da bu iş. Başka bir şeye gerek yok. Tamam mı bunu yapsın.

TUSİAD'ın başındaki o... karıya darbe sonrası kredi sözü veririm. Benim ağzımla konuştururum.

Hatta ben daha ileri gidiyorum, gel lan buraya Arzuhan Doğan Yalçındanğ mı ne b..san. Karı o...da. Sen ne istiyorsun kardeşim. Mevcut düzenlemede ekonominin bilmem şey bozulmamasını, kredi musluklarının kapanmamasını.

Tamam lann. Gerekiyorsa bu yani. Ben de sana sağlayacağım. Ama benim tarafımla benim ağzımla konuş. Benim ağzımla konuş. Benim ağzımla konuş ya. Onun ağzıyla konuşma. İlerde bir şey olursa ben de sana sözü veriyorum bu imkanları tanıyacağım.

Ben 28 Şubat'ta proje subaylığı, istihbarat başkanlığı yapmış birisi olarak konuşuyorum: zaman tüketmenin anlamı yok.

Bilmiyorum yani ben, yani 28 Şubat 1997'yi yaşamış, orda proje subaylığı yapmış bir adam olarak bunları söylüyorum. İstihbarat başkanlığı yapmış olarak söylüyorum yani. Silahlı kuvvetler o kadar zavallı değil.

Silahlı kuvvetler bu değil. Ama silahlı kuvvetlerin bu kadar zavallı olmadığını lafla bak lafla tamam mı birbirimize o da başkasına da değil birbirimize söyleyerek masal anlatmanın zaman tüketmenin anlamı yok.

Ben bu topluma inanmıyorum. Yaşar Paşa çok kötü örnek oldu.

Ya ben bir de bu topluma inanmıyorum ya, ben kendi silahlı kuvvetlerimle ilgileniyorum. Bak herkes soruyor, Dolmabahçe'de ne konuşuldu? Diyor Genelkurmay Başkanı'na. E komutanım niçin söylemiyor ya ben bunu konuştum diye. Sıradan bir adam değilsin ki.

Sıradan bir adam olsan gittim sohbet ettim diyebilirim yani. Birisi başbakan birisi devletin Genelkurmay Başkanı. Ne konuştunuz kardeşim yaa. Bu toplum bu camia bunu bilmek zorunda değil mi yani?

Beklide hiçbir şey konuşmadılar, Fenerbahçe maçını anlattılar birbirine mesela. Ama şimdi insanlar ne diyor biliyor musun? Orda ne konuşmuşlarsa işte onun için diyor Genelkurmay Başkanı konuşmuyor. Onun için şöyle yapıyor.

Onun için bunların bu davranışlarına göz yumuyor. Onun için bilmem ne? Peki bunu söyletmeye hakkın var mı? Bir kurumu töhmet altında tutarak ve başkalarına da kötü örnek olarak, yarın onun yerine gelen ne yapacak? Ne yapacak o komutan?

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com