"İnternette bile görmedim"

"İnternette bile görmedim"
F.Bahçe'nin Slovak oyuncusu Miroslav Stoch, röportaj verdi...

Fenerbahçeli futbolcu Stoch, ''Soruşturma süreci bizi ilk zamanlar şok halinde etkilemişti ama şu anda artık lig devam ettiği için ve kazanan bir takım olduğumuz için daha fazla işimize sarılmış durumdayız'' dedi.

Fenerbahçe Dergisi'nin ocak ayı sayısına röportaj veren Miroslav Stoch'un açıklamalarından bazı bölümler, kulübün internet sitesinde paylaşıldı.
 
"SORUŞTURMA SÜRECİ BİZİ İLK ZAMANLAR ŞOK HALİNDE ETKİLEMİŞTİ"
 
Futboldaki soruşturma süreciyle ilgili olarak, ''Soruşturma süreci bizi ilk zamanlar şok halinde etkilemişti ama şu anda artık lig devam ettiği için ve kazanan bir takım olduğumuz için daha fazla işimize sarılmış durumdayız'' diyen Stoch, ''Tabii ki de gelecek haberleri bekliyoruz. Biz nasıl geçen sene hak ederek şampiyon olduysak, haklılığımızı tekrar göstermek için yeşil sahada büyük bir mücadele halindeyiz. Onu da gösterdiğimiz zaman en doğru kararın çıkacağını göreceğiz'' ifadelerini kullandı.
 
Play off maçlarına en iyi şekilde girmek için ellerinden geleni yapacaklarını aktaran Slovak futbolcu, ''Ondan sonra tabii ki de farklı bir motivasyon olacaktır. Şampiyonluğu hedefliyoruz'' şeklinde görüş belirtti.
 
"ZAMAN ZAMAN GERGİNLİK OLABİLİYOR"
 
Sarı-lacivertli futbolcular arasında zaman zaman yaşanan gerginlikler konusunda, oyuncular olarak saha dışında da çok iyi arkadaş olduklarını vurgulayan Stoch, ''Sahanın içinde rakip faktör de işin içine giriyor ve sen her zaman kazanmak istiyorsun. Sahanın içinde değişik karakterler var. Yenik duruma düştüğün an, oyuncuların tepkisi farklı oluyor. Bu da ayrışmalara neden oluyor. Bunun farkındayız ama tamamen kazanmaya şartlanmış olmaktan kaynaklanıyor. Futbol zor bir oyun. Sinirlerin gerildiği ve yüksek şiddetin içine girdiği bir oyun. Sadece Türkiye'de değil, bütün liglerde tansiyonun arttığı zamanlar oluyor'' diye konuştu.
 
"TARAFTARLARIN OYUNCULARI TEK TEK ÇAĞIRMASI BİZİ ÇOK ETKİLEMİŞTİ"
 
Stoch, yaptığı değerlendirmede sarı-lacivertli taraftarlara övgülerde bulunurken, ''Deplasmanda kötü bir sonuç aldığımız zamanda bile hep bize sahip çıkıyorlar. Meşaleler yakıyorlar. Tezahüratlarda bulunuyorlar. Çok büyük destekleri var. Daha önce hiç böyle bir şey görmemiştim. Bırakın kendi hayatımda ve gözlerimle görmeyi, internette bile böyle bir şey görmedim. Twente'de oynarken Kadıköy'deki maçta biz ısınmaya çıktığımızda, taraftarların Fenerbahçeli oyuncuları tek tek çağırması bizi çok etkilemişti. Özellikle ben çok etkilenmiştim. Hepimiz ısınmayı bırakarak, o ana tanık olmuştuk. Şimdi Fenerbahçe'nin bir oyuncusuyum ve bu desteği bizzat yaşıyorum. Taraftarlarımıza verdikleri destekten dolayı minnettarız. Bir takım olmamızı bu itici güç sağlıyor'' şeklinde konuştu.
 
Lig kalitesi olarak Türkiye'yi Hollanda'nın bir adım önünde gördüğünü vurgulayan Stoch, ''Burada belli başarılar ve kupa için daha fazla tepeye oynayan, mücadele eden takım var. O yüzden burada oynamak, kendimi geliştirmem açısından benim için iyi bir aşama'' dedi. (EMK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com