Interpol'ün aradığı otomobil Şırnak'ta yakalandı

Interpol'ün aradığı otomobil Şırnak'ta yakalandı
İnterpol-Europol-Sirene Daire Başkanlığı tarafından aranan çalıntı araç, Şırnak'ın Silopi ilçesinde bulunan Habur Sınır Kapısı'nda yakalandı.

Sahte plaka takılarak Habur Sınır Kapısı üzerinden Irak'a götürülmek istenen araçla ilgili 3 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.

İpekyolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Habur Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü'ne gelen ihbarı değerlendiren ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen operasyonda; Irak'a çıkış yapmak üzere Habur Gümrük Sahasına gelen S.A idaresindeki, B.A ve S.D'nin yolcu olarak bulunduğu, BM-OK6161 plakalı, 2008 model Audi A8 marka aracın yapılan sorgulamasında, aracın Almanya İnterpolünce çalıntı kaydı ile arandığının tespit edildi. Piyasa değeri 300 bin TL olan araca el konularken Habur Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü önünde muhafaza altına alınmıştır" denildi.

Açıklamada ayrıca, söz konusu olayla ilgili olarak 3 kişi hakkında Silopi Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi. İpekyolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü bölge müdürü Hasan Eken, Interpol-Europol-Sirene Daire Başkanlığı tarafından aranan çalıntı araçın yapılan dikkatli çalışmalar neticesinde Habur'da yakalandığını söyledi. Müdür Eken çalıntı otomobille ilgili 3 kişi hakkında yasal işlem başlatıldığını da sözlerine ekledi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com