İntihar notundaki imza sahte çıktı

İntihar notundaki imza sahte çıktı
Tunceli Jandarma Alay Komutanlığı görevindeyken 1994 yılında lojmanında ölü bulunan Albay Kazım Çillioğlu'nun yazdığı iddia edilen intihar notundaki imzanın da sahte olduğu ortaya çıktı.

Albay Çillioğlu'nun ölümünü soruşturan Malatya Özel Yetkili Savcılığı yeni bir bulguya ulaştı. Eski Tunceli Jandarma Alay Komutanı Albay Kazım Çillioğlu'nun 17 yıl sonra yapılan otopsi sonunda saçında arsenik, kaburgasında kırıklar bulunmuştu. Soruşturmayı yürüten Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı, Çillioğlu'nun ölmeden önce yazdığı iddia edilen 'Bu, Türklüğün var olma mücadelesidir. Bir an önce geniş kapsamlı düşünmeliyiz.' ifadeleri bulunan notu incelenmesi için Diyarbakır Kriminal Polis Laboratuvarı'na gönderdi.

Not üzerinde yapılan laboratuar incelemelerinde fluaj (yazı izi) olduğu belirlendi. Yani aynı yazının kâğıt üzerindeki başka bir kâğıda yazılmaya çalışıldığı, notun yazılı bulunduğu kâğıtta kalem izlerinin bulunduğu saptandı. Alınan bulgular neticesinde intihar notunun zorla yazdırılmış olabileceği değerlendirilirken, notun üzerindeki imzanın da Kazım Çillioğlu'na ait olmadığı belirlendi.

Albay Kazım Çillioğlu'na TSK tarafından verilen 2 silahın da, olaydan 3 yıl sonra sahte belgeyle alındığı soruşturma neticesinde ortaya çıkmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com