İntiharı araştırılıyor...

İntiharı araştırılıyor...
Eskişehir'de "Elveda Hayat" başlıklı şiirli veda mektubu yazdıktan sonra son kez emzirdiği 6 aylık bebeğini ve ardından kendisine yalvaran 5 yaşındaki kızını Porsuk Çayı'na attıktan sonra kendisi de suya atlayan kadının intiharı araştırılıyor. Eskiş

Eskişehir'de 'Elveda Hayat' başlıklı şiirli veda mektubu yazdıktan sonra son kez emzirdiği 6 aylık bebeğini ve ardından kendisine yalvaran 5 yaşındaki kızını Porsuk Çayı'na attıktan sonra kendisi de suya atlayan kadının intiharı araştırılıyor. Eskişehir'de 'Elveda Hayat' başlıklı şiirli veda mektubu yazdıktan sonra son kez emzirdiği 6 aylık bebeğini ve ardından kendisine yalvaran 5 yaşındaki kızını Porsuk Çayı'na attıktan sonra kendisi de suya atlayan kadının intiharı araştırılıyor.
Edinilen bilgiye göre, Gökmeydan Mahallesi Aydın Arat Parkı'nda meydana gelen olayda, Ömerağa Mahallesi'ndeki evinden intihar edeceğine dair şiirli veda mektubu bıraktıktan sonra çocukları Ayşen (5) ve 6 aylık Nisan Özer'i yanına alarak ayrılan Dilek Özer (24), bahse konu yere geldi. 6 yıllık evli olduğu bildirilen Özer, önce bir süre emzirdiği bebek arabasındaki 6 aylık kızını, daha sonra 'Ne olur beni atma, ölmek istemiyorum' diye ağlayan ana sınıfı öğrencisi 5 yaşındaki kızını Porsuk Çayı'na attıktan
sonra kendisi de suya atladı. İhbar üzerine bahse konu yere gelen Sivil Savunma ve sualtı kurtarma ekipleri, önce minik Nisan'ın, ardından da Ayşen'in cesetlerini sudan çıkardı. En son Dilek Özer'in cenazesi bulundu. Anne ve çocuklarının cenazeleri, otopsi için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Olaydan birkaç saat önce polis merkezine başvurarak eşinin çocuklarıyla birlikte evi terk ettiğini bildiren M.Ö.'nün (41) ise, bir suçtan dolayı girdiği cezaevinden yeni tahliye olduğu öğrenildi.
Dilek Özer ve çocuklarının yanında bir kişinin daha olduğu iddiası üzerine dalgıçlar, gece ara verdikleri arama çalışmasına bugün gündüz de devam etti. El ele tutuşan 8 dalgıç, suda yürüyerek söz konusu kişiyi aradı. Ancak suda başka bir kişinin cesedine rastlanmayınca aramalar sonlandırıldı.
Polis ekipleri, ikinci kızını dünyaya getirdikten sonra sinirli bir kişiliğe büründüğü öne sürülen Dilek Özer'in çocuklarıyla birlikte intihar etmesinin sebebini araştırıyor. Yakınları, Özer'i böyle bir intihara sürükleyebilecek bir sıkıntısı olduğunu bilmediklerini söyledi. Birlikte çekindikleri fotoğrafları mazide kalan anne ve çocuklarının cenazelerinin otopsinin ardından toprağa verileceği bildirildi.
Dilek Özer'in intihar etmeden önce yazdığı 'Elveda Hayat' başlıklı mektubunda, 'Hayat, içime sinebildiğincesin bu gece. Geldiğinde al götür. Olur ya yarınlara bensiz gidebilirsin ve umarım yokluğum varlığımdan acı vermez. Sana doğru duydun gideceğim bu sokaklar, bu ağaçlar, bu hasret dolu umuda emanet. Bir ben daha gelmeyecek, usulca çekileceğim. Yaşanan mazi bende kalacak. Hadi sil de gözyaşlarını, bilirim umursamazsın bile. Şimdi, benden başka her şey güzel bu dünyada. Elveda Hayat. Dilek Özer. Tabut, bir gün kalabalık gelecekler benim cenazeme. Beni ağıtlarla uğurlayacaklar, bir garip yolcu gibi. Elbisem beyaz olacak, çünkü ben ölü olacağım. Gönlümce bir gün yaşayamadım. Sarmış etrafımı çıkmaz sokaklar. Gönlümce bir gün yaşamadım, felekle bir gün olsun barışmadım. Sarmış etrafımı çıkmaz sokak. Kendime göre bir yol bulamadım. Allah'ım benim ne günahım var? Şu yalan dünyada yaşayamadım, gençliğimi yaşayamadım, yaşayamadım' ifadelerine yer verdiği öğrenildi.
- ÇOCUKLAR BİR MEZARA, ANNE İSE YANDAKİ KABRE GÖMÜLDÜ
Eskişehir'de 'Elveda Hayat' başlıklı şiirli veda mektubu yazdıktan sonra son kez emzirdiği 6 aylık bebeğini ve ardından kendisine yalvaran 5 yaşındaki kızını Porsuk Çayı'na attıktan sonra kendisi de suya atlayarak intihar ettiği öne sürülen kadın, çocuklarıyla birlikte toprağa verildi. Çocuklar bir mezara, anneleri ise yandaki kabre gömüldü.
İddiaya göre, Gökmeydan Mahallesi Aydın Arat Parkı'nda dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, çocukları Ayşen (5) ve 6 aylık Nisan Özer'i Porsuk Çayı'na attıktan sonra kendisi de suya atlayarak intihar eden Dilek Özer'in (24) ve çocuklarının cenazeleri, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından yakınlarına teslim edildi. Anne ve minik kızlarının cenazeleri, Zafer Mahallesi'ndeki Kuyubaşı Camii'nde kılınan cenaze namazlarının ardından Asri Mezarlık'ta defnedildi.
Dilek Özer'in toprağa verildiği kabrin yanındaki mezara, kızları Ayşen ve Nisan gömüldü. Çocukların mezar tahtasına ikisinin ismi yazılırken, annenin tahtasına ise eşarp bağlandığı gözlendi.
Olayla alakalı soruşturma sürdürülüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com