IOC İcra Kurulu Üyesi Prof. Dr. Erdener:

IOC İcra Kurulu Üyesi Prof. Dr. Erdener:
Hem kendi adıma hem ülkem adına son derece gururluyum"- "Bu görevle sorumluluklar da artıyor. Elimizden gelen tüm çabayı göstererek en iyi şekilde görev yapmak istiyorum"- "Ümit ediyorum sporcularımız ellerinden gelen en iyi çabayı gösterip dereceye girer

SERDAL KALAYCI - Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) İcra Kurulu Üyeliği'ne seçilen, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, kendisine verilen bu yeni görevle ilgili, "Hem kendi adıma hem ülkem adına son derece gururluyum" dedi.

22. Kış Olimpiyat Oyunları'nın gerçekleştirildiği Rusya'nın Soçi kentinde, IOC'nin genel kurul toplantısında yönetim kuruluna seçilen Erdener, bu önemli görevini AA muhabirine değerlendirdi.

İlk kez bir Türk spor adamının böyle bir göreve seçilmiş olmasından da mutluluk duyduğunu kaydeden Erdener, "Hem kendi adıma hem ülkem adına son derece gururluyum. Sporun en üst seviyesindeki bir göreve seçilmiş olmaktan mutluluk duyuyorum. Sonuçta bir spor adamı olarak oraya seçildim, ülke açısından da çok önemli. İlk kez Türkiye'den bir spor adamı bu göreve seçiliyor. Bu da benim açımdan işin bir başka gurur verici yanı" ifadelerini kullandı.

Bu yeni göreviyle sorumlulukların da arttığını kaydeden Prof. Dr. Erdener, "Böylece sorumluluklar da artıyor gereklerini de yerine getirmek lazım. Elimizden gelen tüm çabayı göstererek en iyi şekilde görev yapmak istiyorum" dedi.

- "Ortak dileğimiz başarı..."

Prof. Dr. Erdener, Soçi'deki 22. Kış Olimpiyat Oyunları öncesi Türkiye adına yaşanan bu önemli gelişmenin, oyunlarda mücadele edecek sporcuların elde edecekleri başarılarla devam etmesi temennisinde bulundu.

Erdener, "Gönlüm sporcularımızın burada başarılı olmasını arzu eder. Kabul etmemiz gerekiyor ki çok az sayıda sporcumuz var. 6 sporcuyla katılıyoruz. Çok zor dallarda yarışacaklar, güçlü rakipleri var. Bizimde kış sporlarında daha fazla çalışmaya ve deneyime ihtiyacımız var. Ümit ediyorum ve diliyorum sporcularımız ellerinden gelen en iyi çabayı gösterip dereceye girecekler. Ortak dileğimiz budur" değerlendirmesinde bulundu.

Bu arada IOC Genel Kurulu, 23 Şubat Pazar günü sporcuların IOC üyeliğine kabulü konusunda yeniden toplanacak.

Muhabir: Serdal Kalaycı
Yayınlayan: Ülkü P. Karakuş

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com