iOS 7'ye henüz geçmeyenleri bekleyen yeni özellikler

iOS 7'ye henüz geçmeyenleri bekleyen yeni özellikler
iOS7 dün saat 8 itibariyle herkesin kullanımına sunuldu. İlk iOS’a göre tamamen değişen tasarımı fonksiyonları ile kullanıma açılmadan başlamak üzere dün Twitter’de TT’den düşmedi.
Kullanıcılar iOS7′yi ilk indirenlerden olmak için yarıştı ama teknik aksaklıklar ve yoğunluk sebebiyle iOS7′ye geçemeyenler oldu. Geçenler zaten görmüştür ama geçemeyenler için iOS7′deki yenilikleri tekrar paylaşmak istedik :)
 
iOS7 ile flat tasarıma geçen Apple kontrol fonksiyonları, kamera, çoklu görev yönetimi, uygulamaların otomatik güncellemesi, iTunes Radio, Drop-down değişiklikleri ile kullanımı daha da kolaylaştırmış ve yeni ses tonları ile daha da zenginleştirmiş.  iOS7 ile ilgili değişiklikleri Mayıs ayında kaleme aldığımız yazıdan detaylı inceleyebilirsiniz.
 
Öncesinde Apple yazılımcılarına yoğun bir süreç yaşattığı anlaşılan iOS7 Mayıs ayında tanıtılarak uygulama geliştiricileri ve tasarımcıları için yoğun bir geliştirme dönemi yaşatmış. Facebook, Vimeo, Foursquare yeni sürümleri ile iOS7′ye ilk geçenlerden.
iOS7 ile dikkat çeken değişikliklere ve uygulama güncellemelerine birlikte bakalım.Daha önce yukarıdan aşağı kaydırma ile hava durumu ve bildirimler görüntülenebilirken yeni fonksiyon aşağıdan yukarı kaydırma ile kontrol merkezine ulaşılabiliyor. Ekran kilitli olsa da kullanılabilen fonksiyon ile Uçuş modu, Wi-Fi, Bluetooth ayarlarına ulaşılabiliyor. Bunların haricinde flash ışığın açılması, hesap makinesi ve saate kısa yoldan ulaşım mümkün.Safari’de değişiklikler kullanımı kolaylıştırmış. Özellikler pencereler arası geçişte üstten görünümü çok başarılı buldum. Safari’nin yeni tasarımı Chrome iOS uygulaması ile yakaladığı büyümeyi biraz yavalaştacak gibi.iOS7  ile gelen bir diğer kullanım kolaylığı kamerada mevcut. Arayüzü daha basitleştirilen kamera fonksiyonunda video, fotoğraf ve özellikle instagram fotoğrafları için kare fonksiyonlarına kaydırma ile ulaşılabiliyor.
iOS7′nin kullanımı kolaylaştıran özelliklerin bir diğeri ise uygulamar arası değişim ve uygulamayı sonlandırma olmuş. Daha önce en alt satırda yer alan açık uygulamaları kapatmak için basılı tutmak ve sol üste dokunarak kapatmak gerekiyordu. Şimdi yeni arayüz ile uygulamarı daha rahat seçmek ve yukarı doğru kaydırarak iptal etmek mümkün.


iOS7′nin flat tasarımını tamamlayan bir tasarım çıkaran Facebook üst menüleri alta taşımış. Daha önce sol üstte olan More tuşu iki ayrı fonkisyona ayrılmış. Arama bölümü yine sol üstten yapılırken, etkinlik ve uygulamalar gibi Facebook diğer fonksiyonlarına sağ altta ki tuştan ulaşılabiliyor.Foursquare daha önceki tasarımlara kıyasla yeni tasarımında en sade halini yansıtmış. Özellikle renklerde ki değişiklik, okuma kolaylığı ve bildirimler arası artan boşluk dikkat çeken detaylardan.
(SBK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Apple, iOS 8'in son kullanım oranını açıkladı08 Ocak 2015 Perşembe 14:04
 • Kuyruklu yıldız kaşifi Philae kayboldu06 Ocak 2015 Salı 12:12
 • WhatsApp, Snapchat'e özendi02 Ocak 2015 Cuma 15:24
 • Dünya bu buluşu konuşuyor!26 Aralık 2014 Cuma 15:01
 • Android telefon kullananlar dikkat!26 Aralık 2014 Cuma 11:39
 • iPhone 6S mini geliyor25 Aralık 2014 Perşembe 10:59
 • Nabız ve tansiyonu yanlış ölçüyorlar25 Aralık 2014 Perşembe 10:32
 • Şimdi de LG G3 patladı24 Aralık 2014 Çarşamba 13:17
 • Facebook 2014 yılını kısaca özetledi10 Aralık 2014 Çarşamba 10:29
 • Samsung fena patladı!09 Aralık 2014 Salı 11:19
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com