iPad'in tahtına göz dikti

iPad'in tahtına göz dikti
Pc'lerin Windows 8'e yükseltilmesi düşünülmezken, araştırmalar yeni bir iddia üzerinde duruyor.

Windows 8'in piyasaya çıkışıyla sektörde hareketlenmenin daha da artacağı düşünülürken, işletim sistemleri üreten şirketler kötü bir haber geldi.

Fiberlink'in 700 tane IT şirketinde yaptığı ankete göre IT departmanları Pc'lerini Windows 8'e yükseltmek yerine Windows 8 tabletlerine geçmeyi düşünüyor.

iPAD YERİNE WİNDOWS 8 TABLET

iYogi Insights tarafından 175 tane küçük şirket üzerinde yapılan başka bir araştırmanın sonuçlarına göre şirketlerde tablet kullanmayan çalışanların yüzde 29'u, iPad yerine Windows 8 tabletlerine geçmeyi düşünüyor.

iPad kullanan çalışanların yüzde 38'i ise Windows 8 tabletlerine geçmeyi düşünüyor.

Bu rakamlara göre Windows 8 tabletlerinin iPad'in tahtını ele geçirmesi şu an için mümkün değil. Fakat Windows 8, sadece kendi tabletleri için spesifik bir uygulama oluşturarak tablet yarışında öne geçebilir.

Amerikan CIO dergisinin araştırmasına göre, yıllık geliri 1.3 milyar dolar olan ünlü mobilya perakendecisi Rooms to Go, 190 bayisinde çalışan işçileri için mobil satışı içeren bir Windows 8 uygulaması geliştirdi. Bu uygulama sadece Windows 8 tabletlerinde çalışacağından, uygulamayı kullanmak isteyen on binlerce Rooms to Go müşterilerinin Windows 8 tabletlerine yönelmesi bekleniyor. (KKK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com