iPhone 5 'yavaşladı'

iPhone 5 'yavaşladı'
iPhone 5'in üretimi denetimlerin sıkılaştırılması sebebiyle bir nebze de olsa azalacak.
iPhone 5'in tanıtımının ardından kısa süre içerisinde satış rakamlarının üst seviyelere ulaşması ve bununla beraber en hızlı satan iPhone modeli olması elbette beraberinde üretim sıkıntılarını da getiriyor. Tanıtımın ardından satışın başlamasıyla beraber bileşenlerin üretimini gerçekleştiren firmalar üretimlerin seriliği konusunda bazı problemler yaşamışlardı. Daha doğrusu artan satış rakamlarına doğru oranda iPhone 5 üretmek için firmalar ellerinden geleni yaptılar. iPhone 5'te üretim sıkıntısına dair ilk kez akıllı telefonda kullanılan ekranın üretimini gerçekleştiren firmalardan biri olan Sharp gündeme geldi. Hatta bu sebepten dolayı önümüzdeki dönemlerde iPhone 5'in satışlarının az da olsa aksaması gibi bir durum söz konusu oldu.
 
Ekran üretimiyle alakalı konu şu ana kadar çözülmüş gibi; yani en azından taleplere karşılık veriliyor. Ancak bu kez de akıllı telefonda kullanılan alüminyum malzeme sebebiyle üretimin yavaşladığına dair haberler ortaya çıktı. Bloomberg'in açıklamalarına göre Apple iPhone 5'te karşılaşılan alüminyum çizilme sorunları sebebiyle üretim yavaşlatıldı. Bildiğiniz gibi iPhone 5'te alüminyum malzeme kullanılmış ve bu malzeme sayesinde telefonun sağlamlığı önemli bir ölçüde arttırıldığı gibi, ağırlık ve diğer birtakım hususlarda da başarı sağlanmıştı. Ancak alüminyumun tercih edilmesi son dönemlerde birtakım sıkıntılara yol açtı. Ürünü satın alan birçok kişi daha telefonu kullanmaya başlamadan, kutudan çıkarttığı anda arka kapakta çizikler olduğunu gördü ve gerekli mercilere bildirimler yapıldı.
 
Daha sonrasında Apple, konuya dair her ne kadar telkin verir nitelikte, "endişelenmeye gerek yok" açıklamasında bulunsa da, elbette yeni nesil iPhone'u alan kullanıcılar bu durumdan (doğal olarak) memnun değil.
 
İşte bu doğrultuda üretimde denetimlerin arttırılması doğrultusunda kararlar alındı ve gerekenler yapılacak. Dolayısıyla iPhone 5 üretiminde "sıkı denetim" sebebiyle bir yavaşlama olabilir. Tabi bu sıkı denetimi gerçekleştiren firma üretimi gerçekleştiren ve çalışanlarla geçtiğimiz dönemlerde (ve genel olarak her zaman) sorunlar yaşayan Foxconn. Kutusundan çizikler içerisinde çıkan ve son kullanıcıların mağdur eden iPhone'ların, Apple tarafından geri alınıp, alınmadığı ise bilinmiyor. (NSK)
 
Pclabs.com.tr
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Apple, iOS 8'in son kullanım oranını açıkladı08 Ocak 2015 Perşembe 14:04
 • Kuyruklu yıldız kaşifi Philae kayboldu06 Ocak 2015 Salı 12:12
 • WhatsApp, Snapchat'e özendi02 Ocak 2015 Cuma 15:24
 • Dünya bu buluşu konuşuyor!26 Aralık 2014 Cuma 15:01
 • Android telefon kullananlar dikkat!26 Aralık 2014 Cuma 11:39
 • iPhone 6S mini geliyor25 Aralık 2014 Perşembe 10:59
 • Nabız ve tansiyonu yanlış ölçüyorlar25 Aralık 2014 Perşembe 10:32
 • Şimdi de LG G3 patladı24 Aralık 2014 Çarşamba 13:17
 • Facebook 2014 yılını kısaca özetledi10 Aralık 2014 Çarşamba 10:29
 • Samsung fena patladı!09 Aralık 2014 Salı 11:19
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com