Irak -Başbakan Nuri el-Maliki'nin düşürülmesi için toplanan muhalif siyasi gruplar, bu konuda kararlı olduklarını bildirdi

Irak   -Başbakan Nuri el-Maliki'nin düşürülmesi için toplanan   muhalif siyasi gruplar, bu konuda kararlı olduklarını   bildirdi
Irak -Başbakan Nuri el-Maliki'nin düşürülmesi için toplanan muhalif siyasi gruplar, bu konuda kararlı olduklarını bildirdi

ERBİL (A.A) - Mustafa Kerim - Mesut Barzani'nin başkanlığında toplanan Iraklı muhalif grupların, Başbakan Nuri el-Maliki'nin düşürülmesi için yaptıkları toplantı sona erdi.
     Toplantıdan sonra bir bildiri de yayımlayan muhalif gruplar, Nuri el-Maliki'nin düşürülmesinde kararlı olduklarını kaydetti.
     Başbakan Nuri el-Maliki'nin düşürülmesi için çalışacaklarını ve onun iktidarda kalması için yaptığı oyunlara gelmeyeceklerini ifade eden gruplar, Irak'ın tek kişi tarafından yönetilmemesi gerektiğini bildirdi.
     Anayasaya bağlı kalacaklarını ve Irak Meclisi'ndeki çalışmalarını yoğunlaştıracaklarını aktaran gruplar, Irak'ın tek kişilik iktidarını kabul edilmez olduğunu, bu sorundan dolayı Meclis üyelerine uygulanan yöntemleri kınadıklarını ifade etti.
     Öte yandan, Nuri el-Maliki'nin düşürülmesi için imza veren Meclis üyelerinin isimlerinin doğru olduğunu ve yasal sayının aşıldığını içeren mektubun, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'ye gönderilmesi yönünde karar alındığı da bildirildi.
    
     Yayıncı: Tarkan Demir (ERBİL)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
  Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
  Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
  E-Posta: info@sansursuzhaber.com