Irak hava yolları yolcularını perişan etti!

Irak hava yolları yolcularını perişan etti!
Irak Havayolları'nın Bağdat-İstanbul arasında her gün karşılıklı olarak gerçekleştirdiği seferlerde kendisine tahsis edilen slot saatlerine uymaması yolcularını Atatürk Havalimanı'nda mağdur etti.

Özellikle İstanbul'a akın edenler arasında Irak vatandaşları da yer alıyor. Yaz sezonu nedeniyle yoğun uçak trafiğinin yaşandığı Atatürk Havalimanı'na belirlenen saatler dışında gelen ve geldikten sonra hemen kalkış yapmak isteyen şirket, slot alamayınca iki gündür yapacağı seferlerde gecikmeler yaşadı.

Şirketin slot saatlerine uymamasından dolayı yaşanan gecikmeler yüzünden perişan olan Iraklı yolcular ilgisizlikten şikayet ederken "İki gündür burada bekliyoruz. Yetkililer bir an önce bu sorunu çözmeli" diyerek duruma tepki gösterdi. Iraklı yolcular çocukları ve eşleriyle beklemekten dolayı yorulduklarını belirtirken Irak'a çalışmaya giden Türk işçiler de uçamamaktan dolayı işlerine başlayamadıklarını söylediler. Atatürk Havalimanı'nın slot uygulayan bir meydan olduğunu ifade eden DHMİ yetkilileri Irak Havayolları' nın istediğim saate gelip istediğim saate giderim şeklinde bir mantığı var. Şirketlerin kendilerine tahsis edilen saatlere uyması gerekir.ödediler

Daha önce de Türk petrol şirketlerinin Irak Devlet Petrol Pazarlama Şirketi'ne (SOMO) olan 23 milyon dolarlık alacağına karşılık bu ülkenin kamu alacaklarına koyduğu haciz kararının ardından Irak Yönetimi THY, Pegasus, Atlasjet ve MNG Kargo'nun uçuşlarını bir süreliğine yasaklamış kriz Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın devreye girmesi ile çözülmüştü. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com