Irak'ta Maliki hükümetinin düşürülmesi girişimi -IKBY Başkanı Mesut Barzani: "Elimizde 170 imza var"

Irak'ta Maliki hükümetinin düşürülmesi girişimi     -IKBY Başkanı Mesut Barzani: "Elimizde 170 imza var"
Irak'ta Maliki hükümetinin düşürülmesi girişimi -IKBY Başkanı Mesut Barzani: "Elimizde 170 imza var"

ERBİL (A.A) - Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin, Maliki hükümetinin düşürülmesi için toplanan imzaların yetersiz olduğu açıklamasına, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'den, "Elimizde Irak meclisinin 170 üyesinin imzası" var yanıtı geldi.
     Mesud Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi'nin resmi haber sitesi Peyammer'de, Barzani'nin facebook'unda dün akşam yayımlanan ifadelere yer verildi. Buna göre Barzani, "Elimizde Irak meclisinin 170 üyesinin imzası ve Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin (toplanan imzaların yetersiz olduğunu belirten) mektubu var" dedi.
     Irak-taki siyasi grupların Maliki hükümetinin düşürülmesi için tüm yasal yollara başvurduğunu belirten Barzani, "Diktatörlüğe karşı olan siyasi taraflar bizi destekliyorlar. Irak-ta gerçek demokrasi sağlanırsa, Bölgemiz'in sorunları da çözülür. Eğer demokrasi sağlanmazsa ve sorun çözülmezse daha önce de belirttiğim gibi bu duruma başka bir çözüm bulmak zorunda kalırız" dedi.
     Barzani, "Irak-ta diktatörlük rejiminin sona ermesini isteyen grupların yanında olduklarını" ifade ederek, "Hukuka aykırı olan ve Kürt halkının geleceğini olumsuz yönde etkileyecek eylemlere ortak olmayacağız" dedi.
    
     Muhabir: Mustafa Kerim / Sevsen Kayacı / Orhan Güvel
     Yayıncı: Ekrem Kaftan - Ogün Duru (ERBİL)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com