Irak'ta Maliki hükümetinin düşürülmesi girişimi -Irak Meclis Başkanı Nuceyfi: ''Maliki hükümetinden güvenoyunun geri alınmaması ülkenin yıkımına yol açar''

Irak'ta Maliki hükümetinin düşürülmesi girişimi   -Irak Meclis Başkanı Nuceyfi:   ''Maliki hükümetinden güvenoyunun   geri alınmaması ülkenin yıkımına yol açar''

BAĞDAT (A.A) - Irak Meclis Başkanı Usame en-Nuceyfi, ''Maliki hükümetinden güvenoyunun geri alınmaması ülkenin yıkımına yol açar'' dedi.
     Usame en-Nuceyfi, Sadr hareketi ile Irakiye ve Kürt koalisyonlarının temsilcileri, Başbakan Nuri el-Maliki'ye verilen desteğin çekilmesi ve mevcut siyasi sorunların çözümü için görüşmelerde bulunmak üzere Musul'da bir araya geldi.
     Nuceyfi, Irakiye Koalisyonu Başkanı Iyad Allavi ve Salih el-Mutlak gibi önemli isimlerin de katıldığı toplantıda, ''Maliki hükümetinden güvenoyunun geri alınmaması ülkenin yıkımına yol açar. Irak'ta etnik ve mezhepsel sorunlarla karşılaşabiliriz'' diye konuştu.
     İyad Allavi ise komşu ülkeleri, Irak'ın içişlerine karışmamaları konusunda uyararak, ''Bu, bir iç meseledir ve iç meselemize yabancı ülkelerden müdahale olmamalı'' ifadesini kullandı.
     Musul'daki toplantı yarın da devam edecek.
    
     Muhabir: Sevsen Kayacı - Mehmet Emin Üzümcü
     Yayıncı: Sebahattin Metin - Murat Taydaş (BAĞDAT)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com