Irak'tan Türkiye'ye sert uyarı!

Irak'tan Türkiye'ye sert uyarı!
Irak hükümet sözcüsü ve Devlet Bakanı Ali Debbağ, Türkiye'yi hava sahalarını ihlal ettikleri için uyardıklarını söyledi.

Irak hükümeti, Türkiye'nin Irak hava sahasını ve kara sınırını ihlal ettiğini öne sürerek, bunun iki ülke arasındaki ilişkilere ve ortak çıkarlara zarar verdiğini belirtti.

Irak Hükümeti Sözcüsü Ali Debbağ yaptığı açıklamada, bakanlar kurulunda, Türk savaş uçaklarının Irak hava sahasındaki ihlallerinin görüşüldüğünü kaydetti.

Sınır ihlallerinin Irak ve halkının güvenliğini tehlikeye attığını ve bu ihlallerin radarlar tarafından da tespit edildiğini ileri süren Debbağ, ''Irak'ın hava sahasına ve bağımsızlığına yapılan bu ihlalleri kınıyoruz'' dedi.

Irak'ın bağımsızlığını ve vatanı korumanın milli bir görev olduğunu ifade eden Debbağ, ''Irak, bağımsızlığına yönelik bu tür ihlalleri önlemek için gerekli icraatları yapma hakkına sahiptir. Bakanlar Kurulumuz, Dışişleri Bakanlığı'nı, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nden ihlalleri tespit etmesi ve kınama kararı çıkarması için görevlendirdi'' ifadesini kullandı. (EAK)
    

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com