İran dünyaya meydan okudu

İran dünyaya meydan okudu
İran Deniz Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Amiral Abbas Zemini, İran’ın nükleer denizaltı tasarım ve yapımı için ilk çalışmalarını başlattığını bildirdi.

İran’ın Fars Haber Ajansı’na konuşan Amiral Zemini, ağır tonajlı nükleer denizaltı elde etme programlarının olduğunu söyleyerek, “Barışçıl nükleer enerji teknolojisine sahip olduğumuzdan nükleer denizaltı yapımını da gündeme alabiliriz” dedi.

Her ülkenin barışçıl nükleer enerjiden yararlanma hakkının olduğunu ifade eden İranlı komutan, nükleer denizaltı yapımı için ilk adımları attıklarını ve gelecekte donanmada bu tip denizaltıların kullanılacağını umduğunu söyledi.

İranlı komutan, dünyanın çeşitli noktalarında daha geniş şekilde bulunmak amacıyla bu tip denizaltı üretimi çalışmalarına başladıklarını kaydetti.

Tahran yönetimi sürdürdüğü nükleer programı nedeni ile Batılı ülkelerle ciddi gerginlik yaşıyor. Batılı ülkeler, İran’ın nükleer çalışmalarını askeri amaçlı olduğundan kuşkulanırken, İran çalışmalarının tamamıyla barışçıl olduğunu savunuyor. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com