'İran için diplomasi penceresi kapanıyor'

'İran için diplomasi penceresi kapanıyor'
ABD Başkanı Barack Obama, 'İran konusunda diplomasi seçeneğinin kapanmaya başladığını' söyledi.

ABD Başkanı Obama, İran'ın nükleer faliyetleriyle ilgili "Diplomasi penceresi kapanıyor" ifadesini kullandı ve ekledi: "Tercihim hala diplomasinin kullanılması."

ABD
Başkanı Barack Obama, 'İran konusunda diplomasi seçeneğinin kapanmaya başladığını' söyledi.

Resmi ziyaret için ABD'de bulunan İngiltere Başbakanı David Cameron ile Obama, görüşmelerinin ardından ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Toplantının gündeminde İran ve Suriye vardı.

ABD Başkanı, İran konusunda, bu ülkenin uluslararası topluma karşı yükümlülüklerini yerine getirmek zorunda olduğunu, aksi takdirde bunun sonuçlarıyla yüzleşeceğini bildirdi.

İran'ın nükleer programı meselesinin çözümü için diplomasinin kullanılmasını tercih ettiğini söyleyen Barack Obama, "Ancak diplomasi penceresi kapanmaya başladı" dedi.

'SURİYE İÇİN ASKERİ MÜDAHALE ZAMANSIZ'

İngiltere
ile Suriye'ye insani yardım sağlanması için olası acil adımlar üzerinde görüştüklerine değinen Obama, Suriye'ye askeri bir müdalehenin zamansız olacağını, iç savaşa ve daha fazla ölüme yol açabileceğini belirtti.

Cameron da Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın, baskıya devam etmesi durumunda ''bir iç savaş ve devrimle'' karşı karşıya kalacağını belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com