İran saldırırsa İsrail'in yanında oluruz

İran saldırırsa İsrail'in yanında oluruz
İran'ın olası İsrail saldırısı karşısında Fransa safını çoktan belli etti..

Fransa Dışişleri Bakanı Alain Juppe, Tahran’ın nükleer programıyla ilgili Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) raporunun yayımlanması öncesinde, İsrail’in İran’a yönelik önleyici bir harekatının bölgenin istikrarını tamamen bozabileceğinden, bu ülkeye yönelik ambargoların ağırlaştırılması yolunu sürdürmek gerektiğini söyledi.

UMARIM BÖYLE BİR AŞAMAYA GELMEYİZ
Juppe, Europe 1’e yaptığı açıklamada, "Yaptırımları sürdürebiliriz, İran üzerindeki baskıyı artırmak için ambargoyu daha da ağırlaştırabiliriz" derken, İsrail’in önleyici bir askeri harekatı olasılığı konusunda da, "Umarım, bu aşamaya gelmeyiz" diye konuştu. İsrail’in saldırıya uğraması durumunda bu ülkenin emniyetinin sağlanması için Fransa’nın İsrail safında yer alacağını söyleyen Juppe, "Eğer İsrail saldırırsa, bu aynı şey değil" dedi.

ASKERİ HAREKAT DİPLOMATİK BİR SEÇENEKTEN DAHA YAKIN
Tahran’ın nükleer programıyla ilgili Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) raporunun salı günü yayımlanması öncesinde, İran’a yönelik bir operasyonun "giderek daha muhtemel göründüğünü" söyleyen İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres de yaptığı bir başka açıklamada, "İran’a karşı bir askeri harekat olasılığının diplomatik bir seçenekten daha yakın" olduğunu kaydetti. İsrail medyasına sızan haberlere göre, İran’ın nükleer tesislerine yönelik önleyici bir operasyon düzenlenmesi fikri giderek daha çok konuşulurken, bu konu Binyamin Netanyahu kabinesinde görüş ayrılığı yaratıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com