İran'a protesto!

İran'a protesto!
Taksim'de toplanan 100 kadın İran'ın PJAK'a karşı düzenlediği operasyonları protesto etti...

Taksim tramvay durağında toplanan, kendilerine Demokratik Özgür Kadın Hareketi ismini veren ve aralarında Bağımsız milletvekili Sabahat Tuncel'in de bulunduğu 100 kadın İran'ın PJAK'a karşı düzenlediği operasyonları protesto etti.

TÜRKİYE VE İRAN'I UYARIYORUZ

Grup Galatasaray Meydanına yürümek isterken, polis İstikal Caddesini kapatarak yürüyüşe izin vermedi. Tuncel yaptığı konuşmada , Kürt sorununnun figüran değiştirerek, askerden alıp polise yetkiyi vererek çözülemeyeceğini söyledi.

Taksim Meydanı'ndan Galatasaray Meydanına yürümek isteyen gruba polis tarafından izin çıkmazken grup bir süre oturma eylemi yaptıktan sonra basın açıklamasını burada okudu. Grup 'savaşa Hayır, Barış Kardeşlik zamanı' sloganları atarak ' Türkiye ve İran'ı uyarıyoruz. Ateşle Oynamayın', ' Demokratik Türkiye, Demokratik Özerklik' pankartı açtı. Yapılan basın açıklamasında, İran'ın terör örgütü PJAK'a karşı düzenlediği operasyon protesto edilerek demokratik açılımın içi boş bir açılım olduğu vurgulandı.

Eyleme katılan Bağımsız Milletvekili Sabahat Tuncel yaptığı konuşmada hala operasyonların devam ettiğini dile getirerek şöyle konuştu, 'Denenmiş yöntemleri figüran değiştirerek yani askerden alıp polise bu yetkiyi vererek bu işi çözülmez. Askerde yıllarca dağı taşı bombaladı daha sonra biz yöntemsizlik yaptık. Eksiklik yaptık. Kürt halkına karşı yapılan saldırılarda haksızdık deme noktasına geldiler.' Grup konuşmaların ardından olaysız bir şekilde dağıldı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com