İran'a şok uyarı!

İran'a şok uyarı!
Özgür Suriye Ordusu’na bağlı El-Bera Sancağı, Şam’da rehin aldıkları 48 İranlının akıbeti konusunda İran’ı uyararak, 4 Ekim’de tanıdıkları 48 saatlik süreyi bir müddet daha uzattıklarını duyurdu.
El-Bera Sancağı Lideri Yüzbaşı Abdulbasit Şemir, ”El-Bera sancağı İran’a tanıdığı 48 saatlik süreyi, bazı Arap aracıların ricası üzerine, diyalog alanı açmak için kısa bir müddet uzatmıştır. Süre bitiminde taleplerimizin yerine getirilmemesi durumunda, özellikle tutuklu kadın muhalifler serbest bırakılmazsa, gerekli icraatı yaparız” açıklamasında bulundu.
 
El-Bera Sancağı, 4 Ekim’de Suriye yönetimine 48 saat tanıyarak, operasyonları durdurmasını ve muhalif tutukluları serbest bırakmasını istemiş, talepleri dikkate alınmazsa ellerindeki İranlıları öldüreceklerini açıklamıştı.
 
Ağustosta Şam Havaalanı yolunda düzenledikleri operasyonla 48 İran vatandaşını kaçıran El-Bera Sancağı, İranlıları Suriye rejimiyle muhaliflere karşı askeri faaliyetlerde bulunmakla suçlamıştı.
 
Son dönemlerde ’Kudüs Tugayları’nın Suriye ve Lübnan’da askeri istişare amaçlı varlıklarını kabul eden İranlı yetkililer, Türkiye ve Katar’dan rehine krizinin çözümünde aracı olmalarını istiyor. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com