İran'a Yakın Sekaleyn TV Meclis Gündeminde...

İran'a Yakın Sekaleyn TV Meclis Gündeminde...
Bu televizyon kimin için çalışıyor?

HEDEF KİTLESİ İSLAM COĞRAFYASI

İslam ve Arap dünyasını hedef kitlesi olarak benimsediğini açıklayan,  Thaqalayn (Sekaleyn) TV isimli bir televizyon kanalı, Türkiye'de 3 yıldır yayın yapıyor... Amacını "İslam coğrafyası ve Ortadoğu`da doğru haber vermek olarak" tanımlayan bu kanalın Türkiye'de ne yaptığı merak konusu oldu... 

MECLİS'TE GÜNDEME GELDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Bu kuruluşun Türkiye'deki yayın amacı ve sermaye yapısı hakkında bilgi istedi. 

"BU YAYIN KURULUŞU TÜRKİYE'DE NE YAPIYOR?"

Tanrıkulu’nun soru önergesi şöyle; 
 
"-Üç yıldır Türkiye'de hizmet veren ve son 1 yıldır da uplink bağlantı yapan Thaqalayn (Sekaleyn) TV'nin İstanbul stüdyosunun 2012 yılında görkemli bir törenle açıldığı haberleri basına yansımıştı. Kahire, Beyrut, Londra, Necef, Kazimeyn ve Tahran'da bürosu ve stüdyosu bulunan Thaqalayn (Sekaleyn) TV'nin İstanbul stüdyosunun yoğun katılımla hizmete girdiği ifade edilmiştir.
 
Bu bağlamda;
 
1. Thaqalayn (Sekaleyn) TV’ye aktarılan kaynak olduğu iddiası doğru mudur? İddia doğru ise, kim ya da kimler tarafından kaynak aktarılmaktadır?

2. Thaqalayn (Sekaleyn) TV hangi frekanstan yayın yapmaktadır?

YÖNETİCİLERİ VE SAHİBİ KİM?

3. Thaqalayn (Sekaleyn) TV’nin yöneticileri kimlerdir?

4. Kurumun Facebook sayfasında,  "Nilesat ve Hotbırd uydularından Arapça yayın halinde bir Tv. kuruluşuna sahip Türk şirketidir" denilmektedir. Bu şirketin Türk sahipleri kimlerdir?

İRAN LOBİSİNE Mİ HİZMET EDİYOR?

Kamuoyuna bir süre önce yansıyan haberlerde, bu yayın kuruluşunun İran lobisi ile birlikte çalıştığı ve İran'ın uluslararası çıkarlarına hizmet ettiği öne sürülmüştü.

Burcu Oral Evren | SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com