İran'da meydana gelen deprem dikkat çekti!

İran'da meydana gelen deprem dikkat çekti!
İran'daki 6.1 büyüklüğündeki depremin, nükleer tesislerin yakınında meydana gelmesi sebebiyle, tehlikeye dikkat çekildi.
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Mühendislik Fakültesi Jeofizik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Levent Gülen , İran'da meydana gelen 6.1 şiddetindeki depremin nükleer santrale yakın olduğunu söyledi.
 
"Depremin meydana geldiği bölge dikkat çekici aslında" diyen Gülen, "Bu deprem, İran'ın yapmakta olduğu nükleer santralin yakınlarında meydana geldi. Deprem, nükleer santrale aşağı yukarı 70 kilometre uzaklıkta meydana geldi. Bu konu üzerinde durulmalı" ifadesini kullandı.
 
Gülen, Japonya'daki depremin ardından "nükleer sorun" yaşandığını vurgulayarak, "İran da aynı sorunla karşı karşıya kalabilir ancak santralin yapımında bu konuya dikkat edilmişse sorun çıkmaz. Önümüzdeki günlerde açıklama yapılacaktır. Umarım nükleer bir tehlike oluşmaz" şeklinde konuştu.
 
Depremin, Türkiye ile bağlantısı olmayan bir bölgede meydana geldiğini kaydeden Gülen, Türkiye için tehdit oluşturmadığını sözlerine ekledi.
 
Öte yandan depremde ölenlerin sayısı 30'a yükseldi.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com