İran'da Nevruz Kutlamalarına Katıldı!

İran'da Nevruz Kutlamalarına Katıldı!
Bülent Arınç, İran'ın başkenti Tahran'da düzenlenen 2. Uluslararası Nevruz Kutlamalarına katıldı..

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İran'ın başkenti Tahran'da düzenlenen 2. Uluslararası Nevruz Kutlamalarına katıldı.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, öğleden sonra Sadabad Tarihi Kompleksi'nde düzenlenen kutlamalara katıldı. İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın ev sahipliğinde düzenlenen kutlamalara Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov, Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman ve Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ile birlikte birçok ülkeden bakanlar ve temsilciler katıldı.

AHMEDİNEJAD: UMUT, CANLANMA VE REFAH MESAJI
Eski İran Sarayı Sadabad Tarihi Kompleksi'nde düzenlenen törende konuşan İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, "Nevruz; umut, canlanma ve refah mesajı taşımaktadır. Nevruz, halklarımızın kültürünü ve değerlerini bünyesinde barındırmaktadır. Nevruz, insanlar ve ülkeler arasında derin ilişkiler için zemin hazırlamaktadır" dedi.

'ABD VE MÜTTEFİKLERİ BAŞKA ÜLKELERİN ZENGİNLİKLERİNİ YAĞMALIYORLAR'
Konuşmasında Irak ve Afganistan'da askerlerini barındıran güçlere eleştirilerde bulunan Ahmedinejad, 'hegemonyacı' olarak tabir ettiği bu güçlerin kendi çıkarları uğruna başka ülkelerde savaş ve ayaklanma çıkardığını iddia etti. Ahmedinejad, "ABD ve müttefiklerinin çıkarları, başka ülkelerin zenginliklerini yağmalamaktır. Onların ekonomilerinin kalkınması başka ülkelerin ekonomisinin ve altyapısının tahrip edilmesidir" diye konuştu.

ARINÇ, AHMEDİNEJAD'I İSTANBULA DAVET ETTİ
Bülent Arınç, temasları kapsamında İran Cumhurbaşkanı
Ahmedinejad'la ikili görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede iki ülke arasındaki ilişkilerin yanı sıra Ortadoğu Kuzey Afrika'daki olayların da ele alındığı bildirildi. Arınç'ın Mayıs ayında İstanbul'da yapılacak Birleşmiş Milletler toplantısına Ahmedinejad'ı davet ettiği öğrenildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com