İran'dan 2 kritik hamle!

İran'dan 2 kritik hamle!
İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi Türkiye’ye sürpriz bir ziyaret düzenlerken, İran Ulusal Güvenlik Konseyi Sekreteri Said Celili de aynı zamanda Suriye’de Devlet Başkanı Beşar Esad ile görülecek.
Suriye diplomasisi tüm hızla devam ediyor. Bu ülkede yaşanan ciddi krizde Esad Yönetimi'ne destek veren İran'ın Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi, sürpriz bir ziyaret için Türkiye’ye geliyor.
 
Salihi’nin, talebi üzerine ziyaret edeceği Türkiye’de Dışişleri Bakanı Ahmet Davuoğlu ile yapacağı görüşmelerde bölgesel konular ele alınacak. Suriye’nin ağırlıklı konuyu oluşturacağı görüşmelerde Suriye’de kaçırılan 48 İranlı hacı meselesi de gündemin önemli bir maddesini oluşturacak. Tahran, Özgür Suriye Ordusunca “devrim muhafızları” olarak nitelenen İranlı rehinelerin serbest bırakılması için Türkiye’den yardım istemişti. Bu arada, görüşmelerin PKK’nın son saldırılarının da ele alınması bekleniyor.
 
CELİLİ ŞAM’DA
 
El Arabiya televizyonu, Said Celili'nin de Lübnan ziyaretinin ardından Şam'a geçtiğini duyurdu. İran haber kaynakları da Celili'nin Esad ile görüşeceğini ve ardından basın toplantısı düzenleyeceğini belirtti.
 
Görüşmede Suriye'deki son gelişmelerin ele alınması bekleniyor. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com