İran'dan Batı'ya Suriye uyarısı

İran'dan Batı'ya Suriye uyarısı
İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı yerli ve yabancı basına yönelik bir toplantı düzenledi.

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Suriye'nin istikrarsızlığı bölgeyi istikrarsızlığa sürükleyeceğini ve bir tek Siyonist rejimi bundan faydalanacağını söyledi.

Mehr haber ajansının bildirdiğine göre, İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, bugün yerli ve yabancı basın mensupları ile düzenlediği olağan basın toplantısında gazetecilerin sorularına cevap verdi.

İRAN VE RUSYA İLİŞKİLERİ ÖNEMLİ

Mihmanperest, Rusya Federasyonu Milli Güvenlik Konseyi Sekreteri'nin İran'a seyahat etmesi ve buna karşın İran Dışişleri Bakanı'nın Rusya'ya seyahat etmesi hakkında açıklamada bulunarak, İran ve Rusya'nın ilişkileri çok önemli olduğundan iki ülkenin istişareleri önem arz ettiğini söyledi. Mihmanperest, olağan olan karşılıklı seyahatların artması gerektiğinin altını çizdi.

İran, ABD'nin tehditlerini fırsata çevirdi
Amerika'nın İran aleyhinde sürdürdüğü tehdit kampanyasıyla ilgili bir soruya cevap veren Ramin Mihmanperest, son 32 yılda hiçbir etkisi olmayan ve has amaçlar doğrultusunda yapılan ABD'nin tehditlerini İran'ın fırsata çevirdiğini ifade etti.

Suriye'ye karşı yürütülen diplomasi
Konuşmasının devamında Suriye'ye yönelik tehditlere karşın İran'ın diplomasisi ne olduğu hakkındaki diğer bir soruya yanıt veren İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Suriye'deki istikrarın ve güvenliğin korunmasında bölge ülkelerinin işbirliği önemli olduğunu söyledi. Mihmanperest, Suriye'deki olayların bir iç meselesi olduğunu ve ona müdahele etmenin hiçbir açıklaması olmadığını belirterek, ABD ve batılı yandaşlarının diğer ülkelerin içişlerine karışmaya alıştıklarını ve her çeşit konudan yararlanarak ükeleri işgal etmek için girişimde bulunduklarını kaydetti. Ramin Mihmanperest, Suriye'nin istikrarsızlığı bölgeyi istikrarsızlığa sürükleyeceğini ve bir tek Siyonist rejimi bundan faydalanacağının altını çizdi.

PKK'nın ikinci adamının yakalandığı haberler yalan

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Anadolu Ajansı muhabirinin sorusu üzerine, PKK'nın ikinci adamının yakalanmasıyla ilgili çıkan haberleri yalanladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com