İran'dan 'düşmana' gözdağı

İran'dan 'düşmana' gözdağı
Cezayiri, İran'ın olası düşman saldırılarına anında cevap vereceğini söyledi.

İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Mesud Cezayiri, silahlı kuvvetlerin olası düşman saldırılarına anında cevap verebileceğini söyledi.

Fars Haber Ajansı'nın haberine göre, Tuğgeneral Cezayiri, ülkesine yönelik ABD ve İsrail tehditlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

ABD Başkanı Baracak Obama'nın, "İran'a karşı tüm seçenekler masada" açıklamasına cevap veren Cezayiri, "Sayın Obama, hata yapmayın, bizim de tüm seçeneklerimiz masada. Bölgede daha fazla bataklığa saplanmadan kendi topraklarınıza dönün" ifadesini kullandı.

Tuğgeneral Cezayiri, İsrail'in saldırı tehdidini de "Düşmanların saldırısına anında karşılık verme yetkisine sahibiz" sözleriyle cevapladı.

Tehdit döneminin artık geride kaldığını belirten Cezayiri, bölge ve dünyanın şartlarını tam anlamayan zorba güçlerin, ummadıkları sorunlarla karşı karşıya kalacaklarını söyledi.

Tuğgeneral Cezayiri, 30 yıldan fazladır tehdit edilmekle aslında düşmanların havanda su dövdüklerini, onların bu durumuna üzüldüklerini ifade etti. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com