İran'dan haddini aşan bir açıklama daha

İran'dan haddini aşan bir açıklama daha
Son dönemde Türkiye'ye aleyhine açıklamaların yoğunlaştığı İran'dan haddini aşan bir açıklama daha yapıldı.
Tahran yönetimi, Türkiye'nin Suriye'nin içişlerine müdahalede bulunma hakkına sahip olmadığını savunarak, Suriye'deki askerlerinin girişimleri karşısında cevap vermesi gerektiğini ileri sürdü. Fars haber Ajansı’nın bildirdiğine göre İran İslami Şura Meclisi Ulusal
Güvenlik Komisyonu Başkan Yardımcısı Mansur Hakikatpur, Suriye'nin Halep şehrinde bir Türk generalin tutuklandığı iddialarıyla ilgili olarak, “Türkiye çok dikkatli olmalı ve bundan fazla Amerika ve Siyonist İsrail rejiminin alanında oynamamalıdır” dedi.
 
Türk Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasından saatler önce yayınlanan haberde, Türkiye'nin sürekli olarak Suriye'nin içişlerine müdahalede bulunduği iddia edildi.
 
Türk askerlerinin Suriye topraklarına girmesinin Türkiye’nin menfaatine olmadığını savunan Hakikatpur, Türkiye halkının da Ankara hükümetinin bu siyasetleri karşısında sessiz kalmayacağını iddia etti. Halept’e bir Türk generalin tutuklandığı iddialarının Türkiye hükümeti açısından büyük siyasi bir skandal olduğunu hatırlatan İran İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik Komisyonu başkan yardımcısı, “Türk makamlar, Müslümanlara hıyanet pahasına Osmanlı dönemine kavuşma hayalleri içindeler. Halbuki Amerika karşısında uşaklıkta bulunarak Osmanlı hayalleri içinde olmak Türkiye halkı tarafından kabul görmemektedir” dedi.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com