İran'dan korkutan hamle!

İran'dan korkutan hamle!
Hava Savunma Karargahı'nın ülkenin güneyinde geniş bir alanda hava savunma tatbikatı başlattığı duyuruldu.

Fars Haber Ajansı, Hatem-ül Enbiya Hava Savunma Karargahı'nın ülkenin güneyinde geniş bir alanda hava savunma tatbikatı başlattığını duyurdu.

Ülkenin caydırıcılık ve savunma gücünü artırmayı hedefleyen tatbikatın, özellikle yerleşim yerleri, hassas ve hayati yerler ile nükleer enerji tesislerini olası hava saldırılarından korumaya yönelik olduğu belirtildi.

Gelişmiş füze savunma sistemleri, savaş uçakları, elektronik harp donanımları ve diğer mühimmatların kullanılacağı tatbikatta hava savunma gücünü oluşturan unsurlar arasındaki uyumun da pekiştirilmesine çalışılacağı kaydedildi.

Ülkenin güney hava sahasında 190 bin kilometrekarelik bir alanda ve dört safhada icra edilecek tatbikatın dört gün süreceği ifade edildi.

Tatbikatta Ordu, Devrim Muhafızları, Gönüllü Güçler (Besic) ve Emniyet Genel Müdürlüğü unsurlarının yer aldığı açıklandı. Yıllık planlı tatbikatlar çerçevesinde icra edilen tatbikatın mesajının bölge ve tüm ülkeler için ''emniyet ve barış'' olduğu belirtildi.

Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri de dün ülkenin orta kesiminde kara tatbikatı başlatmıştı. Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri, en son 4-5 Şubat'ta ülkenin güneyinde kara tatbikatı yapmıştı.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com