İranlı büyükelçiden fırça

İranlı büyükelçiden fırça
4,5 yıllık görevine veda eden İran Büyükelçisi Bahman Huseyinpur gazetecilere verdiği özel resepsiyonda Zaman muhabirini çıkışıyla şoke etti

Tam 4 buçuk yıl Türkiye’de görev yapan İran Büyükelçisi Bahman Huseyinpur görevine veda ederken Ankara’da gazetecilere özel bir resepsiyon verdi. Deneyimli diplomat, AKP’nin bölgede gerilimi tırmandıran adımlar attığı kritik süreçte önemli temaslarda bulunmuştu.

Resepsiyon öncesinde yaptığı konuşmada önemli mesajlar veren Büyükelçi hemen hemen her konuya değindi. Konuşmasının hemen ardından soruları aldı.

İşte tam bu sırada Büyükelçi’ye tuhaf bir soru yöneltildi. Muhabirin uzun ve karmaşık cümlelerinin özeti şöyleydi: Türkiye NATO patriotlarını Suriye’ye karşı kullanırsa Türkiye’nin meşru savunma hakkını tanır mısınız?

Büyükelçi’nin Türkiye-İran ilişkilerindeki gelişimi anlattığı sırada gelen bu soru Huseyinpur’u ve diplomasi muhabirlerini ciddi biçimde şaşırttı. Büyükelçinin soruya yanıtıysa sert oldu:

“Biz Zaman gazetesinin nereden direktif aldığını biliyoruz. İki yıl önce böyle değildiniz, ne oldu da İran’a karşı düşmanca yayınlar yapmaya başladınız? Siz Türkiye’de İranlı şirket sayısı artıyor haberi yapıp İran’ı suçlayıcı ifadeler kullandınız, bu nasıl haberciliktir?”

Aslında liste uzayıp gidiyor, zira Büyükelçi uzun uzun Zaman gazetesine yönelik eleştirilerini sıraladı. Huseyinpur görevinden ayrılmadan Zaman gazetesinin bir süredir devam ettiği İran karşıtı yayınlarına bir bir cevap vermiş oldu.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com