İRANLI MEDYA: "2000 TERORİST TÜRKİYE'DEN SURİYE'YE SIZDI"

İRANLI MEDYA: "2000 TERORİST TÜRKİYE'DEN SURİYE'YE SIZDI"
İRANLI MEDYA: "2000 TERORİST TÜRKİYE'DEN SURİYE'YE SIZDI"

İranlı medya, "Türkiye Hükümetinin Suudi Arabistan'la Katar'ın mali destekleri sayesinde değişik milliyetlerden bin 200 ila 2 bin teröristi, gelişmiş silah ve donanımla kendi topraklarından Suriye'ye soktuğu"nu iddia etti. TAHRAN(ANKA) - Türkiye'nin Suriye politikasına İran'dan sert tepkiler sürüyor. İranlı medya, son olarak da "2 bin terörist gelişmiş silahlarla Türkiye'den Suriye'ye sızdı" iddiasına yer verdi.
Fars Haber Ajansı'nın internet sitesinde yer verilen haberde Suriye'nin İdlib bölesinden "bilgi sahibi kaynaklar"a dayanılarak "Türkiye Hükümetinin, Suudi Arabistan'la Katar'ın mali destekleri sayesinde değişik milliyetlerden bin 200 ila 2 bin teröristi gelişmiş silah ve donanımla kendi topraklarından Suriye'ye soktuğu" öne sürüldü.
Söz konusu kaynakların, Suriye'nin El Vatan gazetesine, bu "teröristlerin savaş ve çeşitli silah kullanma eğitimi aldıklarını" açıkladıkları kaydedilen haberde şu savlar da dile getirildi:
"Yine aynı kaynakların verdikleri bilgiye göre, Suriye Ordusu İdlib eyaletine yerleşmiş durumunda ve birkaç günden beri söz konusu teröristlerle çarpışma halinde. Bu arada Türkiye helikopterleri yaralanan teröristleri sınır bölgesinde kurdukları çöl hastanelerine hızla ulaştırıyorlar."(ANKA)
(CN/ZHR) (Ankara)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com