Irene 44 Can Aldı!

Irene 44 Can Aldı!
ABD'nin doğu kıyılarını vuran Irene kasırgasında ölenlerin sayısının 44'ü bulduğu bildirildi.

ABD'nin kuzeydoğusundaki Vermont eyaletinin son yüzyılın en kötü sel felaketiyle karşılaştığı belirtilirken, hızını yitiren Irene kasırgası yüzünden milyonlarca kişinin hala elektriksiz olduğu kaydediliyor.

İrene nedeniyle ABD'nin kuzeyindeki New England bölgesinde bulunan kasabaların hala devasa sel sularıyla boğuştuğu, Kuzey Carolina'dan Maine'ye kadar birçok eyalette insanların sel sularının yarattığı kirliliği temizlediği ve zararı tespit etmeye çalıştığı ifade ediliyor.

İrene kasırgasında ABD'de ölenlerin sayısının 38'e çıktığı, Dominik Cumhuriyeti ve Haiti'de ölenlerinin sayısınınsa 5 kişi olduğu, Kanada'nın Montreal kentinin kuzeydoğubunda da bir kişinin hayatını kaybettiği kaydedildi.

'BİLANÇO 20 MİLYAR DOLARI BULABİLİR'


Bu arada Standard & Poor's üst düzey ekonomisti Beth Ann Bovino, İrene kasırgasının yarattığı zararın 20 milyar doları bulabileceğini söyledi.

NEW YORK'TA HAYAT NORMALE DÖNÜYOR

Kasırgayı korkulandan daha az zararla atlatan New York'ta temizleme çalışmaları başladı. Çalışmayan toplu taşıma sistemlerinin de normal işleyişine döndüğü belirtildi.

OBAMADAN MESAJ

Başkan Barack Obama, Amerikan hükümetinin afetzedelere yardım eli uzatacağını söyledi. Obama, "Kasırganın yol açtığı zararın tespit edilmesi ve gerekli kaynakların sağlanması için Amerikan halkına tüm desteği vereceğiz. Bu destek önümüzdeki günlerde de sürecek çünkü böyle büyük çaplı bir afetin etkileri elbette bir süre daha devam edecek" açıklamasını yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com