Irkçı Sarrazin Bardağı Taşırdı!

Irkçı Sarrazin Bardağı Taşırdı!
Almanya Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyesi Sarrazin, şimdi de, “Yahudilerin ve Baskların kendilerine özgü genleri vardır...

Almanya Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyesi Sarrazin, şimdi de, “Yahudilerin ve Baskların kendilerine özgü genleri vardır. Müslüman genleri ise Avrupa gen havuzunu olumsuz etkiliyor” dedi. Türk karşıtı açıklamalarına rağmen bugüne kadar sınırlı kalan tepkiler dün patlama yaptı: “Bardağı taşırdı. Antisemitizmin siyasi söylemde yeri yoktur.”

ALMANYA Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Thilo Sarrazin (65), bugün piyasaya çıkacak “Almanya Kendini Yok Ediyor” adlı kitabının tanıtımı için yaptığı ırkçı açıklamaların dozunu iyice artırdı. Sarrazin, üç Alman gazetesine verdiği röportajlarda özetle şunları söyledi:
“İslamiyetin dini ve kültürel olgularının başarılı bir uyuma engel olduğu ortada. Topluma en az uyum sağlayan göçmenlerin başında Müslümanlar geliyor. Göçün bu oranda yaşanmadığı dönemlerde Avrupa gen havuzunu etkileme oranı küçüktü. Şimdi durum farklı. Ulusların kültürel özellikleri bir efsane değil, Avrupa’nın geleceğini belirleyen bir gerçek. Tüm Yahudiler’de olan ortak bir gen var, Basklar’ın da kendilerini başkalarından ayıran genleri var. Söylediklerim, bağlı olduğum Sosyal Demokrat Parti’nin temellerine dayanıyor. Partiden istifa etmeyi hiç düşünmedim. ”
İhraç çalışmaları başladı
Sarrazin, daha önce de Türklerin ve Arapların Alman toplumunun zeka ortalamasını düşürdüğünü öne sürmüştü. Buna karşın tepkiler büyük ölçüde Türklerin eleştirileriyle sınırlı kalmış, Sarrazin görevini korumuştu. Ancak dün yayınlanan sözleri Sarrazin’in sonu olabilir.
Sarrazin’in üyesi olduğu Charlottenburg-Wilmersdorf SPD ilçe teşkilatı başkanı Christian Gaebler, “Bardağı taşırdı. Eğer Sarrazin partiden istifa etmezse, ihraç için hazırlıklara başladık. Parti yönetimi 6 Eylül’de konuyu ele alacak” dedi. SPD ilçe teşkilatlarında görev yapan Türk bir anne-kız ise Sarrazin’den şikayetçi oldu. Savcılık, eski senatör hakkında inceleme başlattı.

VIP kartı hediye edilmiş

Sarrazin’in, Frankfurt Havaalanı’nda diplomatlara ayrılan park alanı için, kendisine hediye edilen özel bir VIP giriş kartının bulunduğu ortaya çıktı. Der Spiegel’in haberine göre, yer hizmetleri şirketinin hediye ettiği kartın değeri 2640 euro. Yasalara göre Sarrazin’in bu hediyeyi kabul etmesi yasak.

‘Provokasyonun da sınırı var’

Sarrazin’e en sert tepki, dün Afganistan’daki Alman birliklerini teftiş eden Savunma Bakanı Karl-Theodor zu Guttenberg’den geldi. Guttenberg, “Her provokasyonun sınırı var. Sarrazin o sınırı açıkça ihlal etti” dedi. Dışişleri Bakanı Guido Westervelle ise “Irkçılığı veya antisemitizmi besleyen yorumların siyasi söylemde yeri yoktur” diye konuştu. Hür Demokrat Partili Federal Milletvekili Serkan Tören ise “Sarrazin görevden alınmamalı. Yoksa bu onu kahraman yapmak anlamına gelir. Belki de istediği bu” dedi. Ancak şimdi de Yahudi toplumu ayaklanmış durumda. Yahudi dernekleri Sarrazin’in kovulmasını istiyor.

Türk bakanla düello yapacak

Alman Birinci Televizyonu ARD’de bu akşam yayınlanacak olan “Beckmann” adlı programda, Aşağı Saksonya Eyaleti Sosyal İşler, Aile, Sağlık ve Uyum Bakanı Aygül Özkan ile Thilo Sarrazin konuk olacak. Özkan’ın Sarrazin’in Alman toplumuna zarar verdiğini savunması, Sarrazin’in ise suçlamalara yanıt vermesi bekleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com