'Irkçılık' iddialarına cevap verdi

'Irkçılık' iddialarına cevap verdi
Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu, Trabzonsporlu Didier Zokora'ya karşı kullandığı ırkçı söylemlerle ilgili basın toplantısı düzenledi.

Fenerbahçe-Trabzonspor maçının ardından bordo-mavili takımın Fildişi Sahilli futbolcusu Didier Zokora, Emre Belözoğlu'nun maç içinde kendisine ırkçı söylemde bulunduğunu iddia etmişti.

İŞTE EMRE'NİN AÇIKLAMALARI:

"Hiç beklemedğim bir şekilde karşıma farklı olayların çıkması nedeniyle buradayım. Irkçılık, her şeyden öncen hiç görmediğimiz bir olgudur. Bir tecrübesini İngiltere'de yaşamıştım. Türkçe sözümün karşılığı İngilizce bir kelemieye yakın olması nedneiyle yanlış anlaşılma yaşanmıştı. Sonunda hak yerini bulmuştu. Yobo ve diğer arkadaşlarımızla vedalaşmıştık. Eğer ki içimde ırkçılık besliyorsam, Allah kalbimi yerinden çıkarsın. Bunlar yaşandığı için tekrar herkesten özür diliyorum.

Halil Altıntop'a yaptığım faul sonrası Zokora ile kötü konuşmalarımız oldu. 2-3 dakika sonra özür diledik ve sarıldık. Maçın sonunda da birbirimize başarılar dileyip ayrıldık. Dün bazı şeyleri kabukl ettim ama bugün görüntüleri izlediğimizde otaya çıkan bir gerçek var. Onun için kutsal olan şey, benim için de kutsaldır. Bu kelimeyi kesinlikle ettiğimi kabul etmiyorum. Görüntülerde böyle bir diyaloğun olmadığını görüyoruz. Siyahi arkadaşlarıma böyle bir şey hissettirdiysem özür dilerim. Zokora'dan da özür ve açıklama bekliyorum."

YOBO'NUN AÇIKLAMALARI İSE ŞÖYLE:

"Emre geldiğimden beri iyi bir arkadaşım. Zokora da iyi bir arkadaşım. Türkiye'de şu ana kadar ırkçılıkla ilgili bir örnek görmedim. Dediğiniz kavramlar İngiltere'de çok oluyor ve orada ırkçılığı önlemek adına yapılan çalışmalar da var. Yüksek tansiyonla birlikte maç içinde kötü sözler kullanılabilir. İngiltere'de Emre ile yaşadığımız olaya gelince, birbirimize bazı şeyler söyledik cevaplarını da verdik. Konu tamamen çözüldü. Emre, kesinlikle yenilgiyi kabul etmeyen bir savaşçı. Ama bunu yaparken din, dil, ırk ayrımı yapmayan birisi. Antrenmanda karşı takımlarda oynuyoruz. Yüksek tansiyonla birbirimize bir takım kelimeler ediyoruz. Hiç kimse takımının kaybetmesini istemez.

Sahada olan sahada kalır. Zaten maç sonunda Emre ve Zokora sarıldılar. Zokora arkadaşım olduğu için ufak bir konuşmamız oldu. Dünya fuıtbolunun önemsediği bir olayı yaşamış olsaydı maç sonrası bana söylerdi. Emre olduğu zaman olaylar daha farklı yerlere çekiliyor. Emre'nin böyle bir insan olmadığını düşünüyorum. Sadece çok hırslı."  
(SNK)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com