İş adamına şantaj tuzağına 10 yıl hapis

İş adamına şantaj tuzağına 10 yıl hapis
İstanbul’da 70 yaşındaki işadamına aşk tuzağı kurarak şantajla 100 bin lira para istedikleri gerekçesiyle haklarında 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan E. M. B. (42) ile sevgilisi M. B. (38) polis tarafından gözaltına alındı.

Üsküdar’da 2006 yılında, E. M. B.’nin, erkek arkadaşı M. B. ile bir işadamından para sızdırmak için aşk planı hazırladı. Plan gereği 70 yaşındaki evli iş adamıyla bir toplantı ortamında tanışan E. M. B. onunla sevgili hayatı yaşamaya başladı. Bir süre sonra E.M. B. genç sevgilisi M. B. ile birlikte evli işadamına şantaj yaparak tehdit etmeye başladı.

İlişkilerini ailesine söylemek ve zarar vermek tehditi ile önce 100 bin lira istedikleri öğrenilen M. B. ve M. B. pazarlık sonucu 75 bin lira paraya anlaştı. Parayı dört eşit taksitte almaya çalışan M. B., M. B. paranın 3. taklidini almaya çalışırken işadamının şikayeti üzerine yakalandılar.
 
Asayiş Şube Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan Müeyyet B. ile Murat B. çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. Şantaj ve tehdit suçlamasıyla haklarında dava açılan iki sevgili 2 yıl sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Tutuksuz yargılanan şüpheliler ile ilgili mahkeme 10’ar yıl hapis cezası verdi. Kararın 2012 yılında Yargıtay tarafından onanmasının ardından polis tarafından aranmaya başlanan zanlılar Ümraniye’de düzenlenen operasyonla yakalandılar.
 
Poliste işlemleri tamamlanan Müeyyet B. ile Murat B. adliyeye sevk edildi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com