İş adamlarına PKK tuzağı

İş adamlarına PKK tuzağı
Adana'da iş adamlarını telefonla arayarak kendilerini polis ya da savcı olarak tanıtıp PKK tehdidiyle yaklaşık 500 bin lira dolandıran 7 kişi tutuklandı.
Sarıçam İlçe Emniyet Müdürlüğü sivil araştırma ekiplerinin şikayetler üzerine başlattığı soruşturmada, terör örgütü PKK’nın adını kullanan kişilerin, iş adamlarını, "Banka hesabınız terör örgütü tarafından kullanılıyor. Vereceğimiz hesaba para yatırırsanız, bu kişileri yakalayabiliriz. Paranız daha sonra iade edilecek" diye korkutarak dolandırdığını belirledi. İlk belirlemelere göre, dolandırıcıların İstanbul’dan M.C.’yi 155 bin, İzmir’den A.K’yi 200 bin, Eskişehir’den A.D.’yi 60 bin, Adana’dan R.C.’yi ise 55 bin lira dolandırdığı ortaya çıktı.
 
Polis, dolandırılan kişilerin verdiği bilgilerle banka hesapları ve telefon kayıtlarını izledi. Takip sonucu, şüpheliler Mahmut A., Cengiz T., Halil G., İbrahim G., Sedat T., Ahmet K., Alper A. ve Ömer E. yakalandı. Suçlamaları kabul etmeyen şüpheliler, nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.
 
Polis yetkilileri halkı uyarırken, hiç bir kamu görevlisinin telefon ederek para istemeyeceğini hatırlatırken şu uyarılarda bulundu:
 
"Polis, asker ve cumhuriyet savcısı, vatandaşları arayıp para istemez. Ayrıca hiçbir görevli yaptığı soruşturma hakkında vatandaşa bilgi vermez. Bu yüzden vatandaşlarımız, kendilerini arayarak para isteyen kişilerin verdiği hesaplara kesinlikle para yatırmasın. Mağdur olmasın. Kendilerini bu şekilde arayan dolandırıcıları hemen 155 Polis İmdat hattını arayarak ihbar etsin."  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com